27.09.2020, meniny má
reklama
15. januára 2020

Seredčan Norbert Daniš vydáva skladbu, ktorej zvuk je naozaj epický. Nechajte sa uniesť krásnou melódiou klavírnej hudby

Seredčan Norbert Daniš vydáva skladbu, ktorej zvuk je naozaj epický. Nechajte sa uniesť krásnou melódiou klavírnej hudby
Zdroj: Stano Klačanský / Norbert Daniš
reklama

Norbert Daniš je mladý a veľmi úspešný klavírny virtuóz z nášho mesta. Štúdium na základnej umeleckej škole ukončil s vyznamenaním najlepšieho absolventa a ako 12-ročný bol prijatý na Konzervatórium v Bratislave ako mimoriadne nadaný žiak. Študoval na Vysokej škole múzických umení v Bratislave u Mariána Lapšanského, riaditeľa Slovenskej filharmónie.

My sme vám dávnejšie priniesli rozhovor s týmto talentovaným Seredčanom, ktorý nájdete na tomto odkaze. Veríme, že Norbert niektorých z vás inšpiruje k rozvíjaniu svojho talentu na akomkoľvek hudobnom nástroji. Jeho tvorbu vám odporúčame sledovať na Norových sociálnych sieťach Facebook a Instagram, kde nájdete veľa zaujímavého a hudobného obsahu.

Nová skladba z vlastnej tvorby

Noro evidentne vôbec nezaháľa a už začiatkom roka predstavil na svojich sociálnych sieťach svoju novú skladbu s názvom Norbert Danis – op. 10. My musíme povedať, že je naozaj epická a jej čaro dotvára atmosferický, trošku depresívnejší videoklip, ktorý však do tejto melódie veľmi pasuje.

„Tak veľmi som sa bránil byť skladateľom, až som sa ním pričinením nešťastných udalostí musel stať, aby som pochopil, čo všetko prostredníctvom vlastných skladieb dokážem vyjadriť. Túto skladbu som nazval op. 10. Byť interpretom skladieb hudobných velikánov je krásne, ale môcť sa vyjadriť prostredníctvom vlastnej hudby má pre mňa narastajúcu hodnotu predovšetkým, keď moja tvorba býva ocenená publikom,“ napísal Norbert Daniš na svojom Instagrame.

Nám nezostáva už nič iné, ako mu zaželať ešte veľa ďalších podobných diel a veľa úspechov na jeho hudobnej a umeleckej ceste.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Instagram Norbert Daniš
Zdieľať na Facebooku