12.04.2021, meniny má
26. februára 2021

Seredčania, buďte pri prechádzke s deťmi pozorní. Kreatívna hra Veselé kamene je už aj v našom meste

Seredčania, buďte pri prechádzke s deťmi pozorní. Kreatívna hra Veselé kamene je už aj v našom meste
Zdroj: boredpanda.com/unsplash.com
reklama

Seredčania prišli s novou aktivitou, ktorá spríjemní vaše prechádzky s deťmi a premení ich na nevšedný zážitok. Hra Veselé kamene sa v posledných rokoch šíri po celom svete, a preto niet divu, že sa jej chopili aj Slováci. Na mnohých miestach tak nájdete farebne pomaľované kamienky, ktoré si môžete nechať alebo vyslať ďalej do sveta.

Táto aktivita sa začala v materskej škole v Bratislave-Dúbravke. Nápad preniesť ju aj do Serede sa objavil na FB stránke Naše mesto Sereď a jej okolie, kde sa následne rozvírila aj diskusia s nadšencami, ktorí už svoje farebné kamienky pripravujú a schovávajú po meste. Zapojte sa spolu s deťmi, potešíte tak nielen vás, ale aj toho, kto ho nájde.

Ako sa k hre môžete pridať aj vy?

Pridajte sa do FB skupiny Veselé kamene, kde nájdete skupinu ľudí, ktorí našli maľovaný kamienok, kamienky maľujú, alebo sa im len páčia. Možno sa váš výtvor objaví práve tu a budete tak môcť sledovať jeho cestu.

Na maľovanie sú najvhodnejšie akrylové farby, fixy na CD alebo akrylové fixky, ktoré sa nedajú zmyť vodou. Po zaschnutí farieb je treba kamene prelakovať, aby bol kameň odolný voči počasiu a vydržal minimálne niekoľko mesiacov. Ideálne sú laky na betón/kameň – na vonkajšie použitie.

Treba si však dávať pozor na to, aby ste pri ukladaní kamienkov neničili životné prostredie. Z dôvodu ochrany prírody nelepte na kamene žiadne predmety a ozdoby, ktoré postupom času opadajú a zostanú v prírode (napr. samolepky, lepiace pásky, stuhy, trblietky, očká a iné).

Na zadnú stranu kameňa napíšte názov skupiny FB Veselé kamene a následne vaše PSČ, poprípade želanie, čo s kamienkom ďalej urobiť (uverejniť, ukryť atď.).

Uložiť by ste ho mali na nejaké viditeľné miesto, kde ho ľahko nájde niekto iný, ako napr. okraj trávnika, lavička, k soche alebo na schody, no kreativite sa medze nekladú. Myslite pritom hlavne na bezpečnosť detí, ktoré kamienok nájdu.

Ak ste kamienok našli, vložte jeho fotku do statusu vyššie spomenutej skupiny. Nezabudnite napísať poštové smerovacie číslo bez medzery, ktoré je na kamienku uvedené. Vďaka tomu sa dá v skupine lepšie dohľadať. Za PSČ napíšte miesto, na ktorom ste ho našli.

Kamienky nájdete už aj v Seredi

Našlo sa už viacero Seredčanov, ktorí svoje kamienky rozniesli po našom meste a jeho okolí. Preto sa na najbližšej prechádzke nezabudnite dobre pozerať na spomenutých miestach, možno si toto malé potešenie odnesiete domov už dnes.

Prajeme vám veľa nápadov a radosti z ich maľovania a hľadania. Sme radi, že je medzi nami toľko aktívnych ľudí so skvelými podnetmi pre malých, ale aj veľkých tvoriteľov.

Zdroj: FB Naše mesto Sereď a jej okolie

Zdroj: FB Naše mesto Sereď a jej okolie

Zdroj: FB Naše mesto Sereď a jej okolie

Zdroj: FB Veselé kamene

Zdroj: FB Veselé Kamene

Zdroj: FB Veselé kamene

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Veselé kamene, FB Naše mesto Sereď a jej okolie
Zdieľať na Facebooku