06.08.2020, meniny má
reklama
2. septembra 2019

Seredčania, navštívili ste už Farmárske špeciality? Obchodík ponúka jedinečný výber domácich výrobkov a prírodnej kozmetiky

reklama

Možno už obchod Farmárske špeciality poznáte alebo u nich nakupujete pravidelne. V prípade, že ste o nich ešte nepočuli alebo ste jednoducho nemali dôvod ich navštíviť, prinášame vám hneď niekoľko dôvodov, pre ktoré sa oplatí u nich nakupovať.

Obchodík Farmárske špeciality funguje v Seredi už štyri roky. Majiteľkou je veľmi milá slečna Nikola Záňová, ktorá takouto formou pokračuje v rodinnej tradícii, nakoľko jej otec vyrába syrové výrobky už od roku 1994. Zo začiatku obchodík fungoval takmer výlučne na syrových výrobkoch, no časom sa sortiment stále viac rozširoval a dnes tu nájdete širokú ponuku potravín a drogérie. V malom, no o to sympatickejšom obchodíku nájdete predovšetkým kvalitné domáce výrobky od slovenských farmárov a výlučne prírodnú kozmetiku. Sledovať ich môžete aj na sociálnych sieťach, Farmárske špeciality nájdete na ich Facebooku alebo Instagrame.

„Prečo sme sa rozhodli pre Sereď? Chodili sme na jarmoky po celom Slovensku, v Seredi sme boli niekoľkokrát. Zapáčilo sa nám tu, zákazníci prejavili záujem o náš sortiment a jedného augustového dňa sme si prešli prenájmami  v meste a rozhodli sme sa otvoriť si obchodík.“ Nikola Záňová

Krajina pôvodu: Slovensko

Všetky syrové výrobky prichádzajú do obchodíku zo Zázrivej. Podobne aj mäsové výrobky pochádzajú buď zo Zázrivej, alebo z Detvy. Zákazníci si dokonca môžu objednať aj úplne čerstvé BIO mäso z Topoľnice. Najdôležitejšie však je, že úplne všetky výrobky sú jednoducho naše – slovenské. Prvotnou myšlienkou pani Záňovej bolo otvoriť obchod, v ktorom by zákazníci nemuseli na každom jednom produkte vyhľadávať krajinu pôvodu. Ak ani vás nebaví to neustále pátranie po krajine pôvodu alebo len chcete podporovať slovenských chovateľov, Farmárske špeciality sú ideálnym riešením.

„Všetky výrobky, čo sú v obchode, som sama vyberala a stojím si za každým produktom, ktorý je v poličke.“ Nikola Záňová

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Prečo nakupovať vo Farmárskych špecialitách a nie v supermarkete?

Na rozdiel od supermarketov si v malom obchodíku môžete byť istí špičkovou kvalitou a čerstvosťou, pretože čerstvý tovar prichádza do obchodu každý druhý deň. Vo všeobecnosti sú produkty z domácej výroby kvalitnejšie, zdravšie a bez zbytočných konzervantov a inej chémie. Obchodík ponúka široký výber domácich mliečnych výrobkov, ako napríklad domáce maslo, korbáčiky, ovčie jogurty či stopercentné výrobky z ovčieho mlieka ako žinčica a bryndza. V obchodíku si vyberú aj zákazníci so zhoršeným trávením alebo s intoleranciou na mliečnu bielkovinu. Pre tých sú v ponuke stopercentné výrobky z kozieho mlieka, ako napríklad kozí syr, kozie jogurty, maslo a mnoho iného. Z mäsových výrobkov tu nájdete napríklad domáce klobásy, ktoré neobsahujú prídavné látky (tzv. „éčka”), domácu slaninku (solenú a údenú), domáce salámy, škvarky či paštéty od Gašparíka.

„Myslím, že každý produkt, ktorý od nás okoštujete, budete sami vidieť rozdiel medzi našimi výrobkami a tými zo supermarketu.“ Nikola Záňová

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Okrem syrových a mäsových výrobkov nájdete v obchodíku široký sortiment rôzneho druhu

Za príklad môžu slúžiť včelie výrobky, ktorých tu nájdete neúrekom: medy, medoviny, lekváre, ambrózia (prvý aperitív z medu), rôzne ochutené medy a sirupy sladené medom namiesto cukru. Tieto domáce medy momentálne pochádzajú z Oravy, no ambíciou pani Záňovej je už čoskoro začať vyrábať aj vlastný med. Okrem toho v obchodíku nájdete bezpočet čajov z Plavice a sušené bylinky. Jeden z produktov, ktorý je u zákazníkov veľmi populárny, sú müsli od Mixit. Úplnou novinkou v sortimente sú výrobky z topinambura, t. j. zo sladkého zemiaku, ktoré vyrába firma Sunroot z Oravy.

Pomyselne sa dá obchodík rozdeliť na dve časti. Na jednej strane nájdete všetky potraviny, kým druhá strana patrí drogérii a kozmetike. Vyberať si môžete z prírodných mydiel, tuhých šampónov a mnohých ďalších produktov. Veľmi obľúbená je práve kozmetika značky Bione, ktorá síce pochádza zo susedných Čiech, no na kvalite jej to ani trochu neuberá. Práve naopak, značka Bione sa pýši bio certifikátom. Novinkou v predajni je slovenská prírodná handmade kozmetika značky Musk. Okrem nej však nájdete v obchode aj prírodné handmade mydlá od Almarasoap. V ponuke majú mydielka, tuhé šampóny, ale aj peelingy, ktoré sú skvelé pre vašu pokožku.

Ak chystáte oslavu a premýšľate nad nezvyčajnou tortou pre oslávenca, tak aj v tomto prípade sa môžete obrátiť na Farmárske špeciality. Vyskúšajte ich slané syrové tortičky, ktoré prekvapia nielen oslávenca, ale aj vašich hostí. Objednať si ich môžete priamo v predajni.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Nakupovať sa dá aj bezobalovo

Aj Farmárske špeciality myslia na našu prírodu a radi vám niektoré z produktov načapujú do vlastných nádob. Z potravín sa dajú bezobalovo kúpiť cestoviny, ryža, strukoviny, oriešky od výmyslu sveta, müsli, zeleninové lupienky, paradajky, čokolády alebo lízatká. Ekologicky si môžete kúpiť aj drogériu od značky Ecoterra, ktorá je stopercentne rozložiteľná v prírode. V ponuke nájdete aviváže, gély na pranie, šampóny, mydlo, gély do umývačky riadu a prakticky čokoľvek potrebné v domácnosti.

Kde nájdete Farmárske špeciality?

Obchodík sa nachádza na Námestí Slobody pri Lidli hneď vedľa lekárne Dr. Max. Otváracie hodiny sú v pondelok až piatok od 9:00 hod. do 17:00 hod. a pre tých, ktorí nakupujú v sobotu, je otvorené od 9:00 hod. do 13:00 hod. Neváhajte zavítať do malej predajne s milou obsluhou a pravými domácimi potravinami.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Článok vznikol v spolupráci s predajňou Farmárske špeciality.

Zdieľať na Facebooku