05.12.2021, meniny má
17. júla 2021

Seredčania opäť najazdili kilometre v rámci kampane Do práce na bicykli. Vyhodnotenie sa uskutoční už tento mesiac

Seredčania opäť najazdili kilometre v rámci kampane Do práce na bicykli. Vyhodnotenie sa uskutoční už tento mesiac
Zdroj: semmelrock.sk/unsplash.com
reklama

V apríli sme vám priniesli článok o národnej kampani Do práce na bicykli, do ktorej sa naše mesto zapojilo aj tento rok. Tímy zo Serede evidovali svoje najazdené kilometre a dochádzku do zamestnania počas celého júna.

Ako uviedli Seredské novinky, mesto pozýva všetkých zaregistrovaných účastníkov na vyhodnotenie výsledkov. Ako dopadla Sereď v 8. ročníku kampane na podporu udržateľnej mobility?

Mesto pozýva účastníkov na vyhodnotenie

Do projektu sa zo Serede zapojilo celkovo 105 účastníkov, ktorí si zaznamenávali svoje najazdené kilometre do práce a z práce do registračného systému na webovej stránke dopracenabicykli.eu. Súťaž je založená na čestnosti, a preto organizátori veria, že evidencia bola vyplnená pravdivo.

Vyhodnotenie kampane sa uskutoční v stredu 28. júla 2021 o 15.30 hod. v Sobášnej sieni Mestského úradu. Mesto prosí o potvrdenie účasti na maili skolstvo.sport@sered.sk najneskôr do 20. júla 2021.

Po prvýkrát boli v kampani žrebované aj jedinečné mobilné cyklostojiská pre 8 bicyklov. Získať ich mohli mestá, v ktorých sa našlo minimálne 100 účastníkov. Mesto Sereď bolo do žrebovania zapojené no, žiaľ, neuspelo. Šťastnými víťazmi sú mestá Senec, Nové Mesto nad Váhom a Liptovský Mikuláš.

Výsledky v rámci Slovenska sú rekordné

Kampaň podporuje udržateľnú mobilitu už od roku 2014. O rok neskôr sa do nej rozhodlo zapojiť aj päť tímov z nášho mesta. V roku 2016 sa počet zvýšil na 14 tímov a minulý rok bicyklovalo do práce až 20 seredských tímov. Veríme, že ich počet bude naďalej narastať.

„Veľké „ďakujeme“ však patrí všetkým účastníkom na všetkých úrovniach, vďaka ktorým sa tento ročník kampane stal v mnohých ohľadoch rekordným. Takmer štvrť milióna jázd na bicykloch, 17 500 jázd verejnou dopravou a necelých 30-tisíc odkráčaných ciest do práce „po vlastných“ hovoria jasnou rečou,“ uviedli organizátori.

Zúčastnení Seredčania prispeli najazdenými kilometrami k ochrane životného prostredia a k čistejšiemu ovzdušiu. Navyše je jazda na bicykli skvelý spôsob, ako ušetriť peniaze za benzín alebo si zlepšiť fyzické a mentálne zdravie.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk, dopracenabicykli.eu
Zdieľať na Facebooku