17.02.2020, meniny má
22. januára 2019

Seredčania z BK Lokomotíva Sereď sa zúčastnili medzinárodného turnaja v Taliansku. V Nitre prebehlo ďalšie kolo Mikroligy

reklama

Hráči BK Lokomotíva Sereď sa zúčastnili na medzinárodnom turnaji EYBL v Taliansku. Regionálny výber basketbalistov do 14 rokov pod hlavičkou BKM SPU Nitra odohral druhý turnaj nadnárodnej súťaže EYBL v talianskom Bassane a Seredčania pritom nemohli chýbať. S bilanciou 5 výhier a 3 prehry sa im bohužiaľ nepodarilo postúpiť do play-off , no obsadili krásne 5. miesto. A to je na medzinárodnom turnaji vždy úspech.

V regionálnom výbere malo svoje zastúpenie aj družstvo starších žiakov BK Lokomotíva Sereď. Konkrétne ho reprezentovali Marek Rumpík (č. 11), ‍Ľubomír Urban (č. 23) a Lukáš Barina (č. 15). Druhého kola EYBL sa bohužiaľ pre zranenie nemohol zúčastniť Maroš Šimko. Chlapcom gratulujeme a ďakujeme za peknú reprezentáciu mesta a klubu na medzinárodnom turnaji.

Lokomotíva Sereď a Mikroliga

V nedeľu 20. 1. 2019 sa naši najmenší basketbalisti zúčastnili ďalšieho kola Mikroligy, tentokrát v Nitre. Na programe boli tri zápasy medzi troma družstvami z Nitry, z Galanty a našich basketbalových nádejí z Lokomotívy. Prvý zápas odohrali proti sebe Nitra s Galantou a potom nastal čas pre náš zápas s Galantou. Nasledovali dve súťaže, jedna strelecká a druhá, všetkým známa súťaž, v ktorej hráčky a hráči zbierajú cukríky počas driblingu. Následne sme odohrali posledný zápas tohto skvelého basketbalového dopoludnia proti domácej Nitre.

“Teší nás, že našich 18 hráčok a hráčov si toto dopoludnie náramne užilo a hlavne bolo vidieť veľký progres vo všetkých činnostiach, a to od začiatku prvého zápasu do konca toho druhého. Niekedy až neuveriteľnými prihrávkami sme sa dostávali do pekných príležitostí, a keď to nešlo prihrávkou, tak to išlo driblingom. Bojovnosť nechýbala ani jednej hráčke alebo hráčovi.” Tréner: Martin Bosý a Miloš Procházka

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

 

Zdroje: BK Lokomotíva Sereď / Marianna Grillová
Zdieľať na Facebooku