27.07.2021, meniny má
18. mája 2020

Seredčanka Petra Dubayová bude súčasťou obľúbeného Spievankova. Jej postava na ňu sedí dokonale

Seredčanka Petra Dubayová bude súčasťou obľúbeného Spievankova. Jej postava na ňu sedí dokonale
Zdroj: FB Angličanina
reklama

O jej úspechoch sme napísali už viacero článkov. Naposledy sme vám s ňou priniesli rozhovor zo zákulisia slovenského trháku Sviňa, v ktorom hviezdila v úlohe narkomanky v resocializačnom zariadení. Seredčanka Petra Dubayová však teraz prichádza po boku Spievanky a Zahrajka učiť deti po anglicky.

Nový spievankovský muzikál

Rokmi overená dvojica Mária Podhradská (Spievanka) a Richard Čanaky (Zahrajko) s najúspešnejším slovenským projektom pre deti – Spievankovom prinášajú deťom nové dobrodružstvá. Od 1. júna 2020 začne Spievankovo na TV JOJ vysielať denný miniseriál pre deti predškolského veku.

Okrem toho ako predzvesť novej aplikácie a DVD prichádza úplne nový spievankovský muzikál Angličanina. Deti sa môžu opäť tešiť na Vílu Nezábudku a Zajka Smejka, s ktorými sa stretli v Spievankove 4.

Už samotný názov muzikálu prezrádza, že deti sa pri ňom nielen zabavia, zatancujú si a zaspievajú, ale tiež sa formou hry naučia angličtinu. Rozpráva sa v ňom po slovensky a zároveň sú tam citlivo vsunuté anglické pesničky a slovíčka.

Deti sú vtiahnuté do deja a ani si nevšimnú, že sa vlastne učia po anglicky. Naučia sa 50 slovíčok a fráz, pričom sa dôraz kladie aj na ich správnu výslovnosť. Tento projekt je určený najmä pre deti od 2 do 10 rokov, ktoré začínajú s angličtinou.

Ak chcete byť súčasťou tohto skvelého živého online koncertu, môžete si zakúpiť rodinnú vstupenku v sume 4,99 eura na webe TV JOJ a v sieti Ticketportal či Inviton. Na muzikál Angličanina sa môžete tešiť už 24. mája o 10.00 hod. na joj.sk.

Petra ako píšťalka

Deťom a ich mamičkám nemusíme Spievankovo predstavovať a určite vedia, aká dôležitá je čarovná píšťalka, ktorá Spievanku a Zahrajka priviedla do sveta ľudí a hlavne medzi deti. V novom muzikáli tento predmet ožíva a úlohy Píšťalky Tidlalky sa zhostila práve naša Petra Dubayová. Táto postava prináša svojou hravosťou, vtipom a veselosťou do Spievankova veľké osvieženie a určite si získa u detí veľkú obľubu.

Petra už v predstavení pre deti účinkovala, keď bola v roku 2018 súčasťou muzikálu Bambuľka. Začiatkom mája sa tiež zapojila do výzvy kníhkupectva Martinus „Prečítam ti rozprávku“, v rámci ktorej prečítala deťom rozprávku z knižky Ljuby Štíplovej: Rozprávky do postieľky. Nájdete ju na tomto odkaze.

Zdroj: FB Angličanina

Pár viet v najznámejšom horore

Petra veru nezaháľa. Okrem Spievankova účinkovala ešte pred koronakrízou v Slovenskom národnom divadle v predstavení Krotká a v Divadle Nová scéna v muzikáloch Cyrano z predmestia, Mária Terézia #posledná milosť, RasputinŠľahačková princezná, kde stvárňuje hlavnú úlohu.

Zahrala si tiež v niekoľkých epizódach úspešného slovenského seriálu z dielne RTVS Hniezdo a zahliadnete ju aj v úvode prvej časti prvej série nového britského seriálu Dracula. Seriál sa natáčal aj na Slovensku v Banskej Štiavnici, na Oravskom hrade a v Zuberci a Petra tu má pár viet.

Petra je jednoznačne šikovná herečka a my budeme jej kariéru naďalej sledovať a držať jej palce na ceste k lepším a lepším hereckým príležitostiam.

Zdroj: blogtorwho.com

Páčil sa vám článok? Podporte Petru jeho zdieľaním.

Zdroje: joj.sk, FB Spievankovo, FB Angličanina, csfd.cz, snd.sk, nova-scena.sk
Zdieľať na Facebooku