15.01.2021, meniny má
5. januára 2021

Seredčanka Petra Dubayová sa objavila v novom televíznom spote. Cieľom je viesť ľudí k zodpovednosti a spolupatričnosti

reklama

Talentovaná Seredčanka Petra Dubayová patrí medzi zvučné mená nášho mesta, ktoré diváci z celého Slovenska poznajú najmä z veľkých javísk a filmových plátien. Svoje herecké umenie predvádza na doskách Slovenského národného divadla, no zahviezdila aj v trileri Sviňa, o ktorom nám prezradila viac v tomto rozhovore. Najnovšie ste si ju mohli všimnúť v jednom z televíznych spotov Ministerstva zdravotníctva SR.

Petra hviezdi hneď na začiatku

Počas sviatkov pribudli nielen nové rozprávky, ale aj televízne spoty, ktorými sa Ministerstvo zdravotníctva SR snaží pripomínať dodržiavanie základných hygienických opatrení. V úmysle bolo prispieť k tomu, aby sa v týchto kritických dňoch šírenie koronavírusu na Slovensku čo najviac spomalilo.

Znie v ňom aj známa pieseň Tri slová v podaní Kristin Lash & Jacob Grey, ktorú pôvodne zložil Dežo Ursíny a Ján Štrasser. Práve tieto tri slová – rúško, odstup a ruky, patria k nesmierne dôležitej a účinnej prevencii.

Spot režíroval Juraj Janiš v produkcii Playground 13 a o kameru sa postaral Martin Chlpík. Petra sa objavuje už v prvých sekundách, v časti, ktorá nám pripomína nosenie rúška, a tak si ju rozhodne nemôžete nevšimnúť. Video nájdete aj na tomto odkaze.

Na tvorbe sa podieľali bez nároku na honorár

„Kreatíva Mannschaft a stratégia Michaely Benedigovej prináša pozitívnu emóciu spolupatričnosti a zodpovednosti, ukazuje empatiu k blízkym a zraniteľným, ale aj k zdravotníkom, zároveň posilňuje motiváciu dodržiavať protiepidemické opatrenia,“ píše sa v statuse Ministerstva zdravotníctva SR na Facebooku.

Na produkcii, návrhu a výrobe sa podieľalo aj mnoho ľudí, pre ktorých slovo spolupatričnosť rozhodne nie je cudzie. Ruku k dielu priložili bez nároku na odmenu alebo len s minimálnym honorárom.

„Ďakujeme nielen za stratégiu, produkciu, kameru a réžiu, ale aj všetkým hercom a tiež tým, ktorí bezplatne poskytli pre nahrávanie svoj osobný či podnikateľský priestor, tiež Železničnej spoločnosti Slovensko, Železniciam Slovenskej republiky a Ministerstvu dopravy a výstavby SR,“ doplnilo Ministerstvo zdravotníctva SR.

Petre držíme palce a už teraz sa tešíme na jej ďalšie úspechy. Sme radi, že šikovná herečka pochádza práve z nášho mesta a veríme, že ju toto nadanie dovedie k ďalším skvelým príležitostiam.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky
Zdieľať na Facebooku