27.06.2022, meniny má
13. júna 2022

Seredčanku Petru Dubayovú môžete vidieť v novom seriáli televízie JOJ. Zahrala si aj v originálnej slovenskej rozprávke Zakliata jaskyňa

Seredčanku Petru Dubayovú môžete vidieť v novom seriáli televízie JOJ. Zahrala si aj v originálnej slovenskej rozprávke Zakliata jaskyňa
Zdroj: trnava-live.sk/joj.sk
reklama

14. júna 2022 prišla na televízne obrazovky seriálová novinka s názvom Šťastná rybka, v ktorej si zahrá aj Seredčanka Petra Dubayová. Na televíznej stanici JOJ sa predstaví v úlohe Niny Plitzovej.

Talentovaná mladá herečka stvárnila už niekoľko úloh na Novej Scéne a v Slovenskom národnom divadle. Poznať ju môžete aj z úspešného filmu Sviňa či novej rozprávky Zakliata jaskyňa.

V seriáli hrá so známymi slovenskými hercami

Seriál Šťastná rybka je určený pre všetkých milovníkov kvalitného humoru, ktorí si chcú zároveň oddýchnuť pri rodinnej pohode, láske, ale aj bizarných situáciách. Hrdinom príbehu je Jozef Hajdák, ktorému sa pošťastí v lotérii získať obrovskú výhru. Ako si poradí s udržaním tajomstva pred svojou rodinou a blízkymi?

To sa dozviete počas desiatich epizód, v ktorých si Petra zahrá skoro dospelú dcéru Jozefovho šéfa. Jej postava vystupuje ako slečna dokonalá, ktorá si však s mamou ani otcom príliš nerozumie. Z celej rodiny je však najrozumnejšia a najracionálnejšia.

reklama

V hlavných úlohách sa predstavia zvučné herecké mená ako Ľuboš Kostelný, Dušan Jamrich, Zuzana Porubjaková, František Beleš, Kristína Greppelová, Marcel Ochránek, Daniel Fischer, Ivana Kubáčková, Karolína Kubánková a David Krajčík.

Zdroj: joj.sk

Zakliata jaskyňa by mala byť hitom leta

Na kinovom plátne mala na Deň detí premiéru nová originálna slovenská rozprávka Zakliata jaskyňa. Petra sa v nej predstavila ako postava Leny, ktorú v jaskyni zlákajú rubíny spojené s prastarou legendou o kliatbe.

„Film Zakliata jaskyňa v sebe obsahuje nádej, ktorú všetci potrebujeme. Myslím si, že táto rozprávka je dôležitá, rovnako ako všetky rozprávky. Pretože deťom čítame rozprávky, aby sme z nich vychovali dobrých ľudí. A tento dôvod pokračuje aj vo filmovom umení,“ prezradila pre SME režisérka Mariana Čengel-Solčanská.

Natáčanie rozprávky, ktorá obsahuje aj prvky fantasy, trvalo 39 dní počas štyroch ročných období vo viacerých lokalitách na Slovensku, v Českej republike aj v Maďarsku.

Zdroj: rtvs.sk

Bola súčasťou zahraničného seriálu

Petra je študentkou Vysokej školy múzických umení. Už počas štúdia však stihla byť súčasťou mnohých projektov. Poznať ju môžete aj zo slovenského dramatického seriálu Hniezdo, ktorý odvysielala stanica RTVS.

Dokonca sa objavila aj v úvodnej časti prvej série britského seriálu Dracula, ktorý sa natáčal aj na Slovensku. Hádam jej najznámejšou úlohou je však postava mladého dievčaťa v komerčne úspešnom filme Sviňa.

Zahrala si aj v rodnom meste

Počas vianočných sviatkov sa na televíznych obrazovkách objavila aj v televíznom spote Ministerstva zdravotníctva SR, ktorým sa rezort snažil pripomenúť dodržiavanie hygienických opatrení.

Pred dvomi rokmi sa však predstavila aj na seredskom javisku. V jednom z najúspešnejších súčasných projektov pre deti s názvom Spievankovo si v mestskom amfiteátri zahrala práve hlavnú postavu Spievanky. 

Šikovnej Seredčanke držíme palce na jej hereckej ceste a už teraz sa tešíme na jej ďalšie projekty, o ktorých vás budeme určite informovať.

Zdroj: topky.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: joj.sk, csfd.cz, aktuality.sk, sme.sk
Zdieľať na Facebooku