24.11.2020, meniny má
8. novembra 2020

Seredská spoločnosť STAVODOPRAVA sa podieľala na viacerých národných projektoch. Toto sú niektoré z nich

Seredská spoločnosť STAVODOPRAVA sa podieľala na viacerých národných projektoch. Toto sú niektoré z nich
Zdroj: stavodoprava.sk / wikipedia.sk/ seredsity.sk

V Seredi máme veľmi veľa šikovných podnikateľov a moderných firiem, ktoré jednoducho chcú prekročiť tieň nášho mesta. Mnohé z nich majú celoslovenské pôsobenie, no nás zaujala spoločnosť STAVODOPRAVA, ktorá sa podieľala na viacerých unikátnych projektoch.

Vedeli ste, že táto seredská firma sa postarala aj o prepravu a osadenie sochy Svätopluka na Bratislavskom hrade? Alebo, že ich služby boli využité aj pri stavbe Národného futbalového štadióna?

V dnešnom článku vám predstavíme zaujímavú seredskú firmu, ktorú by obyvatelia nášho mesta mali poznať. Nielen pre ich podnikateľské úspechy, ale aj pre ich zodpovedné podnikanie, vďaka ktorému pomohli nášmu mestu pri viacerých projektoch nezištne.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Rodinná firma, ktorej bola Sereď malá

Samotné začiatky tejto spoločnosti siahajú do roku 1999, kedy sa František Račák rozhodol založiť spoločnosť, ktorá sa bude zaoberať viacerými podnikateľskými oblasťami.

Spoločnosť zabezpečovala pre svojich klientov autožeriavy, transport a prepravu a tiež celkový servis automobilov a vysokozdvižných plošín. Na prelome tisícročí bol po ich kvalitných službách veľký dopyt a každým rokom sa snažili svoju firmu zveľadovať a služby posúvať na vyššiu úroveň.

Spolu s otcom v tejto spoločnosti začínal aj jeho syn Maroš Račák, ktorý po otcovej smrti spoločnosť prevzal a snaží sa ju viesť podľa jeho odkazu. Za 21 rokov fungovania toho zažili naozaj veľa a okrem krásnych projektov sa im podarilo prekonať aj veľkú ekonomickú krízu v roku 2009.

Firma prosperovala a získavala naozaj výnimočné projekty. Jedným z nich bola aj preprava a osadenie sochy Svätopluka. Hovoríme o nadrozmernej jazdeckej bronzovej soche zobrazujúcej Svätopluka, tretieho panovníka Veľkej Moravy, ktorá sa nachádza na nádvorí Bratislavského hradu. Autorom sochy je Ján Kulich. Už len myšlienka, že o túto skutočnosť sa postarala seredská firma, je viac ako pozitívna.

Socha Svätopluka/ Zdroj: Wikipedia.sk

Zdroj: STAVODOPRAVA

Zdroj: Seredsity.sk

Na túto firmu si spomeňte aj keď jazdíte na diaľnici. Podieľali sa výstavbe viacerých úsekov diaľníc v rámci Slovenskej republiky a taktiež pracovali aj pri stavbe obchvatu v Nitre a Bratislave. Okrem toho však boli aj pri vzniku viacerých logistických centier, ktoré sa nachádzajú aj v našom meste.

Ďalším zaujímavým projektom pre Slovensko bola stavba Národného futbalového štadióna v Bratislave. Tehelné pole sa stalo minulosťou a na stavbe nového futbalového svätostánku sa opäť podieľala aj seredská STAVODOPRAVA, ktorá zabezpečovala žeriavnické práce a vysokozdvižné plošiny.

Ak budete niekedy nakupovať v trnavskej City Aréne, tak sa tam môžete cítiť ako hrdý Seredčan či Seredčanka. Áno, aj pri stavbe tohto nákupného centra sa podieľala táto spoločnosť. Na svoje si prídu aj seredský fanúšikovia Spartaku Trnava, nakoľko pri modernizácií štadiónu Antona Malatinského bola opäť STAVODOPRAVA.

Za zmienku určite stojí aj spolupráca s vinárstvom Hubert J.E., pre ktorú zabezpečovala transport a vyloženie obrovských nerezových nádrží, v ktorých sa rodia všetky vaše obľúbené sekty značky Hubert.

Zdroj: FB @CityArena

Zdroj: skslovan.sk

Rozšírenie služieb o autoservis

V tomto roku rozšírili svoje služby o nový Autoservis STAVODOPRAVA, kde zabezpečujú aj kompletné služby pneuservisu. My sme sa tam boli pozrieť a musíme povedať, že to majú naozaj krásne.

Sídlia na ulici Hornočepenská 4760/138 v Seredi a môžete ich kontaktovať aj na telefónnom čísle 0903 306 489. Okrem toho ich môžete kontaktovať aj na ich FB stránke Autoservis-Stavodoprava alebo na email stavodoprava.servis@gmail.com.

Aké služby vám tento auto-pneuservis ponúka? Ponuka služieb je naozaj bohatá: servis osobných, nákladných a pracovných strojov, diagnostika vozidiel, výmena oleja v automatickej prevodovke, servis klimatizácií, nastavenie svetiel, testovanie autobatérií, dezinfekcia vozidiel a priestorov, príprava vozidla na STK + sprostredkovanie, 3D geometria osobných a úžitkových vozidiel.

Zdroj: Seredsity.sk

Vyzdnihneme aj používanie BG Products od Dekarbo.sk pri starostlivosti o váš automobil. Jedná sa o špeciálne produkty, ktoré zabezpečujú predĺženie životnosti motora, plynulejší a tichší chod, badateľná úspora paliva, to sú len tie najvýraznejšie výsledky použitia prostriedkov tejto značky.

V úzkej spolupráci boli aj pri vzniku novej prevádzky Tabak Autodiely, ktorú nájdete na ulici Šulekovská 4604 v Seredi. Ak budete potrebovať čokoľvek pre váš automobil, v tejto prevádzke to zaručene nájdete. Otvorení sú už viac ako rok, takže presne poznajú potreby obyvateľov nielen nášho mesta.

V rámci pneuservisu sa môžete spoľahnúť na predaj pneumatík a diskov, opravu diskov, uskladnenie pneumatík (sezónne), miesto spätného zberu pneumatík. Ak ešte stále jazdíte na letných pneumatikách, je najvyšší čas využiť profesionálne služby Autoservisu STAVDOPRAVA a nechať si vaše pneumatiky prezuť od profesionálov.

Skvelou možnosťou je aj náhradné vozidlo. Konkrétne v tomto autoservise ponúkajú autá Škoda Fabia alebo Peugeot Boxer (valník).

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: STAVODOPRAVA

Pomohli mestu Sereď nezištne, čo si veľmi ceníme

Veľké firmy nerobí veľkými iba ich výpis z účtu a počet zamestnancov, ale aj ich zodpovedný prístup a podnikanie. Vždy si veľmi ceníme, keď veľké firmy nezabúdajú, kde je ich domov a snažia sa aspoň niečo vrátiť svojej komunite.

Inak tomu nie je ani pri tejto spoločnosti, ktorá už mnohokrát nášmu mestu pomohla nezištne a bez nároku na honorár. Určite si pamätáte na náš článok o pamätníku seredským ženistom v podobe obojživelného transportéra. Práve jeho transport spoločnosť STAVODOPRAVA zabezpečila bezplatne.

Okrem mnohých podobných činností pomáhala napríklad aj pri výstavbe zberného dvora, kde zabezpečovala prenos všetkých potrebných komponentov. Málokto vie o tom, že pre seredskú políciu a hasičov zabezpečujú aj dezinfekciu automobilov.

O týchto veciach píšeme s radosťou, nakoľko sa aj vďaka takýmto spoločnostiam vytvára v Seredi komunita zodpovedných podnikateľov, ktorí chcú nášmu mestu niečo vrátiť. Myslíme si totiž, že o týchto aktivitách by mali Seredčania vedieť.

Zdroj: STAVODOPRAVA

Zdroj: STAVODOPRAVA

Ponúkajú aj ďalšie zaujímavé služby

Okrem všetkého vyššie spomínaného ponúkajú aj ďalšie zaujímavé služby, ktoré možno vy či vaša spoločnosť môžete využiť. Okrem auto a pneuservisu či autožeriavov a transportu poskytujú aj rôzne vysokozdvižné plošiny, vďaka ktorým dokážu umyť fasády výškových budov. Konkrétne ide o Nissan Cabstar P220A s dosahom až 22 metrov.

Vedia vám tiež pomôcť s preskladnením tovaru alebo s orezávaním nebezpečných stromov. Ponúkajú na prenájom autá Škoda Fabia alebo Peugeot Boxer a v rámci prenájmu zdvíhacích zariadení ponúkajú traverzu, betonársky kôš, násypku alebo montážny kôš.

Pre tých technicky zdatnejších vám ešte zašpecifikujeme jednotlivé typy žeriavov, ktoré STAVODOPRAVA využíva pri poskytovaní svojich služieb. Sú nimi Terex Demag AC40/2L, Tatra ČKD AD28T alebo Tatra ČKD AD20T. Okrem nich ponúkajú aj automobil s hydraulickou rukou –Man TGA alebo auto s valníkovou nadstavbou Peugeot Boxer s rozmerom ložnej plochy 200 cm x 420 cm a nosnosťou do 1 400 kg.

Pevne veríme, že sa vám takéto priblíženie úspešných firiem z nášho mesta bude páčiť.  V prípade, že vás táto spoločnosť oslovila, budeme veľmi radi, ak sme pomohli pri tvorbe novej spolupráce. Ak práve nie ste podnikateľ, ich služby môžete využiť v rámci Autoservisu Stavdoprava napríklad na blížiace sa prezúvanie zimných pneumatík.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: STAVODOPRAVA

Tento článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou STAVODOPRAVA.

Zdroje: Tento článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou STAVODOPRAVA
Zdieľať na Facebooku