26.04.2024, meniny má
20. septembra 2018

Seredské hádzanárky a florbalisti získali v lige svoje prvé body

Počas uplynulého víkendu odohrali svoje prvé zápasy v lige tímy hádzanáriek HK Slávia Sereď a florbalistov Ice Players Sereď. Naše hádzanárky privítali v domácom prostredí hráčky zo Zlatnej na Ostrove. Florbalisti v rámci prvého a druhého kola odohrali svoje dva zápasi na ihriskách súperov v Rabči a v Sabinove.

HK Slávia Sereď – HK Zlatná na Ostrove

Pre ženy to bol vôbec ich prvý zápas v 1. lige a pred zaplnenou halou sa postarali o napínavý zápas, ktorý sa hral vo veľmi kvalitnom tempe. Polčasové skóre 18:16 favorizoval naše hráčky pred druhou časťou zápasu.

Súperkám sa počas 45 – 47 minúty podarilo otočiť zápas a dostali sa do vedenia 25:27. To ako keby naše hráčky nakoplo a vyrovnali na 28:28. Rozhodla posledná päťminutovka zápasu, kedy sa bravúrnym zákrokom zaskvela brankárka L. Trojáková. Víťazstvo 34:32 HK Slávia Sereď potrvdili gólmi K. Dubajová a K. Šúryová. Naše hráčky si pripísali prvú výhru v sezóne a na konte majú prvé dva body. Skoré uzdravenie prajeme 3 hráčkam, ktoré zápas sledovali iba z tribúny.

“Domáce hráčky predviedli naozaj kolektívny výkon a pochvalu si zaslúžia všetky dievčatá.” Tréner Zoltán Bergendi

Zostava: L. Trojáková, K. Vadkertiová – I. Horváthová, V. Šidlíková 1, K. Šúryová 4, L. Hercegová 1, V. Mészárosová, V. Štrbová , N. Šúryová, Z. Koníková 7, R. Krajčovičová, K. Dubajová 21/8. Trenér: Zoltán Bergendi

Svoje zápasy tiež odohrali mladšie a staršie žiačky na pôde ŠKP Topoľčany. Mladšie dievčatá zvíťazili 12:24 a staršie si so svojími súperkami poradili 9:29.

Program ďalšieho kola:

Mladšie žiačky: HK Slávia Sereď – CVČ Nesvady / Imeľ –  Piatok 21. 9. o 15:15 hod.

Staršie žiačky: HK Slávia Sereď – CVČ Nesvady/Imeľ – Piatok 21. 9. o 16.15 hod.

Ženy: Inter Bratislava – HK Slávia Sereď – Nedeľa 23. 9. o 15.00 hod.

Prvé zápasy Ice Players Sereď

Naši florbalisti odohrali v rámci prvého a druhého kola dva zápasy na ihriskách súperov. Zápas proti FBK Raptors sa hral 15.9. na ihrisku v Rabči a bol to vôbec prvý zápas našich chalanov v 1.lige. Možno aj to chalanom trošku zväzovalo nohy a zápas prehrali 14:6. Všetkých strelcov si môžete pozrieť tu.

V sobotu sa presunuli na ihrisko veľmi kvalitného súpera zo Sabinova. Tím FBC Predator Sabinov pôsobil v minulých sezónach v Extralige, čo je najvyššia florbalová súťaž na Slovensku.  Náš tím v jednom momente prehrával už 5:2 ale výborným výkonom sa na súpera dotiahli a zápas skončil remízou 6:6, čo znamenalo, že Ice Players Sereď získali historicky prvý bod v lige. Do streleckej listiny sa postupne zapísali 2x Juraj Polák, 2x Lukáš Krivosudský, Radomír Stanko a Patrik Jakubek.

Prežili sme fantastický víkend napriek tomu, aké organizačné patálie sme prežívali spolu s Petrom Jandom po celý týždeň. Síce nás bolo málo, ale odmakali sme 5 fantastických tretín. Aj ta jedna pokazená tretina nakoniec ukázala, že sa vieme poučiť a hodiť nepotrebné veci za hlavu. Môžem povedať, že v šiestej tretine hry na dve päťky proti trom päťkám súpera sa ukázalo aj ovocie práce nášho kondičného trénera, Daniela Korca. Ondrej Balák, tréner mužstva

Zápas nedohral kapitán tímu Peter Janda, ktorý po tvrdom náraze do súpera musel s otrasom mozgu putovať do nemocnice. Tam ho ale prišli počkať všetci hráči a spoločne s prvým bodom sa vrátili domov.

Dalšie dvojkolo odohrajú seredskí florbalisti doma a to v sobotu 29. septembra proti Eastern Wings Michalovce a v nedeľu 30. septembra proti tímu Žltý Sneh Košice.