16.05.2022, meniny má
19. januára 2022

Seredskí policajti včera večer chytili v obci Vinohrady nad Váhom rekordmana s 3,5 ‰ alkoholu v krvi

Seredskí policajti včera večer chytili v obci Vinohrady nad Váhom rekordmana s 3,5 ‰ alkoholu v krvi
Zdroj: FB Polícia SR - Trnavský kraj / Topspeed.sk
reklama

Za svitu mesiaca riešili policajti z okresu Galanta hneď dvoch opitých vodičov. S množstvom alkoholu v ich organizme by bolo ťažké ísť po svojich, nieto ešte šoférovať. Informácie priniesla na svojej facebookovej stránke Polícia SR – Trnavský kraj.

Tohtoročného rekordmana zastavili včera večer seredskí policajti v obci Vinohrady nad Váhom. Pozornosť policajnej hliadky upútal vodič auta Audi Q7 svojou cik-cakovou jazdou. Jej príčina bola zrejmá ihneď po dychovej skúške. Policajti namerali 37-ročnému mužovi 1,69 mg/l alkoholu, čo je až 3,52 promile.

O niečo „triezvejšieho“ vodiča zastavili policajti v Sládkovičove, v miestnej časti Vincov Les. 39-ročný Srb v noci policajtom nafúkal bezmála 2 promile.

Vodiči skončili v policajnej cele

Oboch vodičov policajné hliadky obmedzili na osobnej slobode. Po vykonaní potrebných úkonov dostali obaja možnosť vytriezvieť v galantskej cele policajného zaistenia.

reklama

Policajti vodičov obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Za šoférovanie v opitosti im môže hroziť strata slobody až na 1 rok. Obaja sú riešení v tzv. superrýchlom konaní a už o pár dní sa postavia pred sudcu.

Nesadajte za volant opití

Polícia pravidelne upozorňuje vodičov, aby za žiadnych okolností nešoférovali opití. Len v meste Sereď a jeho okolí chytili policajti od začiatku roka 6 účastníkov premávky pod vplyvom alkoholu. Opätovne teda vyzýva vodičov, aby sa správali zodpovedne a pokiaľ si vypili, aby zvolili iný, bezpečný spôsob dopravy.

Zdroj: FB Polícia SR – Trnavský kraj

Zdroj: FB Polícia SR – Trnavský kraj

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: FB Polícia SR - Trnavský kraj
Zdieľať na Facebooku