17.04.2024, meniny má
13. februára 2023

Seredskí šípkari nesklamali ani v treťom kole tejto sezóny. Mohli ste vidieť napínavý finálový duel aj skvelý ženský výkon

Zdroj: FB Darts Club Sereď

Čo by to bol za týždeň, aby sa nehrali v Bowling centre v Dolnej Strede šípky. Nebolo to inak ani minulý piatok 10. februára 2023, kedy sa Bowling centrum opäť zaplnilo nedočkavými šípkarmi.

Tretie kolo bolo rovnako ako po ostatné razy vypredané a spolu 60 hráčov sa pripravovalo, kedy si zahrajú svoje milované šípky. Aj na treťom kole sa predstavili viacerí nováčikovia, ktorí prišli po prvýkrát.

Hráči predviedli svoje umenie

Po treťom kole má Darts Club Sereď na svojom konte celkovo už 90 zapojených hráčov a vyzerá to tak, že ich rekordnú minulosezónnu účasť dokážu prekonať už v najbližších kolách.

„Sme dojatí, sami tomu neveríme, no ďakujeme všetkým z vás, ktorí k nám chodia hrávať a podporujete našu ligu. Cítime vašu priazeň, ďakujeme,“ opísali na svojom facebookovom účte seredskí šípkari.

Algoritmus vytvoril počas uplynulého piatka veľmi zaujímavé skupiny a my sme tak mohli byť znova svedkami nevšedných zápasov 3. kola štvrtej šípkarskej sezóny. Favoriti si v skupinách držali svoje silne postavenie, no nenasadení hráči im nič nedarovali.

Skvelý výkon predviedla Ivanka Babinská, ktorá svoju skupinu vyhrala bez straty jediného zápasu a dokázala postúpiť medzi ôsmich najlepších hráčov celého kola. Jej cesta skončila až pri skvelom Rasťovi Vlnkovi, ktorý v tomto kole obsadil krásne tretie miesto.

ZDROJ: FB DARTS CLUB SEREĎ

Rovnako si počínal aj výborne hrajúci Martin Sitár z topoľčianskeho klubu Pool Star, ktorý skupinu vyhral bez zaváhania. Postúpil medzi ôsmich najlepších, no na famózne hrajúceho Petra Kormančíka mu už chýbali sily. Aj tak to bol ale skvelý výkon.

V semifinále sa hrali naozaj vynikajúce šípky a zápasy Gettín – Vlnka (3:0) a Kupec – Kormančík (1:3) boli ozdobou tretieho kola. Finále sľubovalo veľa a víťaz mohol pochádzať buď z Trnavy, alebo zo Serede.

Domáci fandili svojmu a Peter to z divákov evidentne cítil. Finále dokázal vyhrať v pomere 4:1 a potvrdil tak svoje umiestnenie na prvom mieste v priebežnej tabuľke.

Finálové poradie:

1. Peter Kormančík
  2. Dávid Gettín
  3. Rastislav Vlnka
    Vladimír Kupec

Ďalšie kolo ligy sa odohrá v piatok 17. februára 2023 o 17.30 hod. v Bowling centre Dolná Streda. Registrovať sa môžete už teraz na telefónnom čísle 0915 374 056 alebo správou na messenger Darts Club Sereď. Registrácia je možná do 17.00 hod.

Poďakovanie sponzorom

Obrovské poďakovanie patrí skvelým partnerom, ktorý stoja pri Darts Club Sereď a podporujú ich aj v tejto 4. sezóne. Seredskí šípkari ďakujú Hubert Sekt za ich sekty, ktoré už neodmysliteľne patria do rúk najlepších hráčov v akomkoľvek športe. Coffee VERONIA ďakujú za fantastickú kávu, s ktorou najlepší hráči kola môžu začínať svoj deň.

Poďakovanie patrí aj Sportino za poukážky na nákup, ktoré ocení každý hráč šípok. Rovnako aj nášmu médiu Seredsity.sk, ktoré je veľkou mediálnou podporou a robí klubu skvelú reklamu.

Novým partnerom a podporovateľom seredskej šípkarskej ligy je tiež spoločnosť TOP-Farm Topoľnica, ktorá sa vďaka ich skvelým produktom postarala o vynikajúce občerstvenie pre všetkých hráčov.

Medzi nových sponzorov seredského klubu a ligy patria aj spoločnosti V + M s.r.o. a MAJAMI s.r.o., ktoré chcú podporovať klub na ceste stať sa jednou z najlepších šípkarských líg na Slovensku.