18.04.2024, meniny má
7. novembra 2020

Seredskí skauti, KC PRIESTOR a OZ Vodný hrad spojili svoje sily. Podporte ich projekty v hlasovaní Participatívneho rozpočtu Trnavského kraja

Seredskí skauti, KC PRIESTOR a OZ Vodný hrad spojili svoje sily. Podporte ich projekty v hlasovaní Participatívneho rozpočtu Trnavského kraja
Zdroj: seredskí skauti/OZ Vodný hrad
reklama

Prednedávnom sme vás informovali o druhom ročníku participatívneho rozpočtu, ktorý spustil Trnavský kraj. Návod, ako hlasovať, a bližšie informácie k jednotlivým projektom nájdete v tomto článku.

Seredskí skauti, KC PRIESTOR a OZ Vodný hrad majú jedinečnú príležitosť získať financie z celkového objemu 250-tisíc eur, a preto sa rozhodli nadviazať priateľskú spoluprácu. Každý z nich by tak mohol získať päťtisíc eur.

Sme radi, že je v Seredi toľko aktívnych ľudí, ktorým nie je náš verejný priestor ľahostajný. Spoločne by sme tak pre mesto mohli získať až 15-tisíc eur. Hlasovať môžete na tomto odkaze do 15. novembra 2020. Zaberie vám to len pár minút, no možno aj práve vďaka vám budeme môcť tráviť voľný čas v zveľadenom krásnom priestranstve.

Oddychová zóna pre všetky vekové skupiny

Zapojili sa aj seredskí skauti, ktorých cieľom je vybudovať oddychovú zónu na nábreží rieky Váh. Vďaka tomu by sme si mohli užívať krásnu prírodu v čistom atraktívnom prostredí s vybudovanými chodníkmi, ohniskom a prvkami drobnej architektúry.

reklama

„Ciele našich projektov sa vo veľkej miere prelínajú. Náš projekt a projekt Vodného hradu na seba priamo nadväzujú, keďže informačné tabule o histórii Serede budú zdobiť verejný priestor, s ktorého úpravou skauti začali už na jar. Podarilo sa nám získať grant aj od Slovenskej sporiteľne a v prípade získania podpory v participatívnom rozpočte kraja budeme môcť lokalitu výrazne vylepšiť tak, aby bola atraktívna pre rôzne vekové skupiny,“ doplnil Ondrej Kurbel zo seredského skautingu.

Prechádzka históriou lodných mlynov

S ďalším skvelým nápadom prišlo OZ Vodný hrad, ktoré chce vytvoriť Náučný chodník Seredské lodné mlyny. Pri prechádzke by sme sa tak okrem oddychu aj naučili niečo o našej histórii.

„Vítame spájanie síl skautov a KC PRIESTOR. Chceme na nábreží vytvoriť prístupný verejný priestor s pridanou hodnotou. Tou by mohli byť informačné tabule o histórii Serede. Vodné mlyny boli neoddeliteľnou súčasťou života Seredčanov, dnes o nich už vie málokto. Zaujímavým prvkom by tu mohla byť aj trvalá interaktívna Pocitová mapa, ktorú má v pláne práve KC PRIESTOR,“ uzatvára Martina Hilkovičová z OZ Vodný hrad Sereď.

Zdroj: KC Priestor

Vráťme do mesta viacej zelene

Svoj hlas môžete odovzdať minimálne trom projektom. Do súťaže sa zapojilo komunitné centrum PRIESTOR s pokračovaním projektu Sereď 2.0, vďaka ktorému chcú do nášho verejného priestoru priniesť viac zelene, „človečinu“ a umenie.

„Už pri podávaní projektov sme si uvedomili, že si vieme byť vzájomne nápomocní. Z rôznych spoločných iniciatív z minulosti si už vieme nastaviť spoluprácu tak, aby to bolo prospešné pre všetkých,“ vysvetlila Zuzana Slahučková z KC PRIESTOR.

Zdroj: KC Priestor

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Zuzana Slahučková, KC PRIESTOR
Zdieľať na Facebooku