16.05.2022, meniny má

Šikovné Seredčanky, o ktorých ste možno ešte nepočuli. Svoju tvorbu predstavia aj na VATA feste

22. júla 2018
22. júla 2018

Šikovné Seredčanky, o ktorých ste možno ešte nepočuli. Svoju tvorbu predstavia aj na VATA feste

reklama

Náš región je plný šikovných ľudí, o čom sa môžete presvedčiť aj na blížiacom sa VATA feste. Ak vám náhodou uniklo, že budeme mať v Seredi nový festival, základné informácie o nadchádzajúcej udalosti nájdete aj v tomto článku.

Ide o rôznorodý kultúrny festival, ktorý spojí hudbu, výtvarné umenie, bábkové divadlo, film a fotografiu. Tešiť sa môžete na rôzne diskusie, tvorivé workshopy a zaujímavé hand-made výrobky. Sereď a okolie má šikovných umelcov, ktorí dostanú priestor práve na tomto celodennom podujatí, ktoré sa uskutoční 4. augusta v Zámockom parku.

Ema a Frederika Fačkovcové

Ema študuje dizajn v Česku a obrovskú dávku originality dáva aj do svojej značky upcycle ruksakov. Sú to batohy, ktoré Ema vyrába z vynoseného oblečenia a dáva mu tak nový život. Frederika alias Ella Johnes ťa nadchne svojim písmom, ktoré sa môžeš aj vďaka jej kaligrafickému balíčku naučiť tiež. Ak však viac obdivuješ šikovnosť cudzích rúk, môžeš vyskúšať aj jej zápisníky či plagáty na stenu.

reklama

Autor: VATA fest

Autor: VATA fest

Viera Kasalová

Vierka sa venuje výrobe detského oblečenia a hračiek. Zaujímavosťou je, že vyrába aj takéto rozkošné bábiky, ktoré rada využíva pri fotení v Seredi. Mimochodom, jej obchodík s takýmito peknými výrobkami nájdete na Pekárskej ulici. Ak sa na VATA fest chystáte s deťmi, určite odporúčame tento stánok plný rozkošných vecí. Sledovať ju môžete aj na jej instagrame.

Autor: VATA fest

Janka Talapová

Neobyčajné tenisky a tričká sú niečo, čo všetci milujeme. Vesmír, krajina, fantázia. To všetko nájdeš v Jankinej tvorbe. Má iba 18 rokov, no už teraz tvorí kvalitne a srdcom. Vytvára zaujímavé obrazy, ktoré nekončia len na stene. Jej umenie si môžeš zobrať všade so sebou. Sama sa považuje za začiatočníka, no my v nej vidíme veľký potenciál. Viac Jankinej tvorby nájdeš na jej instagrame.

Autor: VATA fest

Vierka Bodišová

Vierkin stánok bude charakteristický unikátnymi šperkami. Jej vášeň pre šperkárstvo vidieť v kvalite spracovania, v originálnych dizajnoch i vo výbere materiálov. Jej portfólio tvoria najmä šperky zo striebra. Na VATA fest pripravila niekoľko jedinečných kúskov – od extravagantnejších až po jednoduché na bežné nosenie.

Autor: Vierka Bodišová

Autor: Vierka Bodišová

 

Ak sa vám článok páčil, tak ho nezabudnite zdieľať na svojom facebookovom profile alebo nás sledujte na našich FB a IG profiloch.

Zdroje: FB: Vatafest, Mladá Sereď, KC Priestor
Zdieľať na Facebooku