19.04.2024, meniny má
16. septembra 2023

ŠK Cyklo-tour Sereď sa stali najlepším tímom tohto ročníka Trnavskej cyklistickej ligy

ŠK Cyklo-tour Sereď sa stali najlepším tímom tohto ročníka Trnavskej cyklistickej ligy
Zdroj: ŠK Cyklo-tour Sereď
reklama

Mesto Trnava už za čias Československa bolo známym centrom výborných cyklistických podujatí a cestných cyklistov. Klub a zároveň aj občianske združenie Cyklisti Trnava chce každoročne podujatím Trnavská cyklistická liga udržať kontinuitu v tejto tradícii.

Tú začali Trnavské kluby CK Trnava pod vedením Ladislava Duboša st., CK BMX Trnava pod vedením Róberta Bachratého st. a CK Olympik Trnava pod vedením Bohuša Kujoviča a Maroša Hlbockého.

Trnavská cyklistická liga má už dlhoročnú tradíciu. Počas svojej 29-ročnej histórie sa jej zúčastnili stovky cyklistov z Trnavy, blízkeho i vzdialenejšieho okolia či Európy. Dáva príležitosť športujúcej mládeži a širokej verejnosti v seniorskom veku zmysluplne využiť voľný čas a zvyšovať si vytrvalostnú kondíciu.

Výhru vybojovalo 13 jazdcov

ŠK Cyklo-Tour Sereď sa stal najlepším tímom 29. ročníka Trnavskej cyklistickej ligy (TCL). Podarilo sa im tak obhájiť ich víťazstvo z roku 2021.

reklama

V každej z mužských kategórií obsadili jazdci ŠK Cyklo-tour Sereď pódiové umiestnenia. Počas 15. kôl, ktoré sa uskutočnili v roku 2023, seredský klub reprezentovali trinásti jazdci, ktorí so ziskom 1321 bodov sme takmer o 100 bodov predbehli tím CK Olympik Trnava.

„Do 29. ročníka sme vstúpili v silnom tímovom zložení. Cyklistov sme mali zameraných na všetky typy profilov – rovinatý, zvlnený, aj časovky. Vo všetkých kolách bodovali a umiestnili sa na prvých troch miestach. Vďaka tomu sa pretekárom podarilo nazbierať najviac bodov zo všetkých 43 tímov,” uviedol predseda klubu Lukáš Riha.

Najviac bodov pre tím získal Erik Klučik (270b), ďalej Dávid Klučik (220b) a Patrik Gerhát (199b). Celkové výsledky klubov si môžete pozrieť aj aj na tomto odkaze.

Zdroj: ŠK Cyklo-tour Sereď

„Každé z kôl, ktorých som sa na TCL zúčastnil, boli pre mňa dobrým a zábavným tréningom. V D-kategórii boli pre mňa najväčšou konkurenciou brat Dávid a Lukáš Sedlák, ktorí ma vždy prinútili poriadne šliapnuť do pedálov. Myslím si, že organizácia a liga je na dobrej úrovni. Teším sa na ďalší ročník,“ zhodnotil úspešnú sezónu v TCL Erik.

Bodovali aj jednotlivci

Okrem tímovej súťaže získali cyklisti z klubu prvé miesta aj v rámci celkového hodnotenia jednotlivcov. V A-kategórii bral bronz Ondrej Mačaj a v kategórii B získal striebro Patrik Gerhát. V C-kategórii získal prvé miesto Tomáša Fintu a tretiu priečku Peter Sýkora.

„V predošlej sezóne som štartoval v kategórii B, no po slabej zimnej príprave zapríčinenej chorobnosťou, som sa prihlásil do nižšej. Hneď v úvode mi chlapci ukázali, že to ani v tejto kategórii nebudem mať ľahké. Bohužiaľ sa mi nepodarilo štartovať na troch kolách, kde som mal šancu zbierať veľa bodov, čo mi bolo ľúto. Na konci ligy to bolo veľmi vyrovnané a šťastie sa nakoniec priklonilo na moju stranu,” vysvetlil víťaz C-kategórie Tomáš.

Zdroj: ŠK Cyklo-tour Sereď

V kategórii D skončili cyklisti z ŠK Cyklo-Tour Sereď podobne. Dres pre víťaza vyhral Erik Klučik a na treťom mieste sa umiestnil jeho brat Dávid. Celkové výsledky jednotlivcov si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Vyhodnotenie celého ročníka, ktorého sa počas sezóny zúčastnilo 207 pretekárov, sa uskutočnilo po Jarmočnej časovke v sobotu 16. septembra 2023.

Zdroj: ŠK Cyklo-tour Sereď

Zdroj: ŠK Cyklo-tour Sereď

Súhrn celkových výsledkov jazdcov ŠK Cyklo-tour Sereď:

Kategória A:

3. Ondrej Mačaj
21. Marek Polakovič
29. Norbi Adamča
37. Jakub Miháľ

Kategória B:

2. Patrik Gerhát
31. Maroš Bobák
38. Milan Mládek

Kategória C:

1. Tomáš Finta
3. Peter Sýkora
33. Giovanni Gueli

Kategória D:

1. Erik Klučik
3. Dávid Klučik
35. Lukáš Riha

Zdroj: ŠK Cyklo-tour Sereď

Zdroj: ŠK Cyklo-tour Sereď

Zdroje: ŠK Cyklo-tour Sereď
Zdieľať na Facebooku