21.05.2024, meniny má
7. septembra 2023

Športový klub ŠK Cyklo-tour Sereď zbieral úspechy počas celého augusta. Dôležité preteky ich čakajú aj tento mesiac

Športový klub ŠK Cyklo-tour Sereď zbieral úspechy počas celého augusta. Dôležité preteky ich čakajú aj tento mesiac
Zdroj: cyklosered.sk
reklama

Cyklisti zo športového klubu Cyklo-Tour Sereď pravidelne obsadzujú pódiové umiestnenia na rôznych športových podujatiach po celom Slovensku, kde prvotriedne reprezentujú naše mesto.

My vám dnes prinášame súhrn ich augustových výsledkov, na ktorých získali víťazstvá v Trnavskej cyklistickej lige, striebro z Merida Road Cup, striebro a bronz z časovky do vrchu v Slánskych vrchoch či umiestnenie v Top 25 na 112km v pretekoch L’Etape, ktorých sa zúčastnil napríklad hokejista Zdeno Chára.

Neodradil ich ani vietor

Pretekári ŠK Cyklo-Tour Sereď pretekali počas augusta za každého počasia. Cyklisti zo seredského klubu sa zúčastnili sme na podujatiach Merida Road Cup, Slovenského pohára, L’Etape Slovakia či troch kolách Trnavskej cyklistickej ligy (TCL). Na viacerých z nich získali aj pódiové umiestnenia.

Prvými pretekmi v mesiaci august bolo 12. kolo Trnavskej cyklistickej ligy, ktoré sa 2. augusta 2023 uskutočnilo po druhý raz v roku v obci Kátlovce. Okruhy viedli aj cez Dechtice, Chtelnicu a Nižnú. V A-kategórii si vyšpurtoval víťazstvo, v súboji s Tomášom Cepkom, pretekár Ondrej Mačaj. Do top 10 sa dostal aj Marek Polakovič, ktorý stratil na Ondreja vyše jednu minútu a obsadil 9. miesto. Norbi Adamča skončil na 18. mieste.

reklama

V kategórii B mal ŠK Cyklo-Tour Sereď jediného pretekára. Ním bol Patrik Gerhát, ktorý prišiel do cieľa na 5. mieste. V D-kategórii skončili cyklisti zo seredského klubu, už tradične, na prvých dvoch miestach. Išlo o bratov Dávida a Erika Klučikových. Dávid pritom nadelil zvyšku štartového poľa vyše dve minúty.

„Už po ceste na preteky som sa cítil dobre a chcel som od začiatku tlačiť na pílu, bez ohľadu, či bude niekto spolupracovať, alebo nie. V polovici prvého kola som šiel na špici svoje tempo a videl som, že súperi sú za mnou 30 metrov. Tempo som si držal, jemne ho zvyšoval a kontroloval skupinu za mnou, či ma nedobieha,“ vysvetlil svoj úspešný únik Dávid.

Zdroj: cyklosered.sk

Striebro zo Sokoloviec

Prvý augustový víkend reprezentoval ŠK Cyklo-Tour Sereď na CTP Slovakman Triatlon v Piešťanoch Norbi Adamča. Po preplávaných 3,8 km, odbicyklovaných 180 km a odbehnutom maratóne finišoval na 67. mieste z vyše 140 účastníkov. V kategórii do 45 rokov sa umiestnil na 11. priečke.

Séria pretekov pokračovala aj nasledujúci víkend, na ďalších pretekoch Merida Road Cup, tento raz v Sokolovciach. Na trati dlhej 90 km uspel Ondrej Mačaj, ktorého v mužskej kategórii B prekonal tesne len Lukáš Babač.

„Keďže som išiel do pretekov z plnej tréningovej jednotky, necítil som žiaden tlak. Chcel som si aktívne zasúťažiť v medziach toho, čo mi dovolia nohy. Nakoniec som si okrem dobrého tréningu odniesol aj striebro,“ povedal po pretekoch Ondrej.

Zdroj: cyklosered.sk

Igorovi Danišovi na 60-kilometrových pretekoch v kategórii Masters C len tesne ušla medaila, keď o dve sekundy žiaľ nestačil na bronzového pretekára z CK DUKLA Bratislava.

Maratón na horských bicykloch

Na štart časovky do vrchu v Slanských vrchoch sa postavili 13. augusta 2023 dvaja členovia klubu z Košickej divízie. A obaja boli úspešní, Martina Hudáková brala striebro a Peter Sýkora bronz.

V sobotu 19. a v nedeľu 20. augusta 2023 sa jazdci z tímu rozdelili na viaceré preteky. V sobotu sa na „Dubničáku“, najstaršom maratóne na horských bicykloch na Slovensku, zúčastnila trojica cyklistov. Na strednej, 43-kilometrovej trati s prevýšením 1300m, sa najlepšie umiestnil Dávid Klučik, ktorý skončil na 21. mieste. Jakub Miháľ stratil na víťaza vyše 26 minút a obsadil 42. priečku, Tomáš Finta finišoval zo stovky jazdcov na 87. mieste.

Ondrej Mačaj pretekal na Slovenskom pohári v Kláštore pod Znievom. Po náročnej sérii tréningov a pretekov však nestačil na elitu a na 100-kilometrovej trati obsadil 31. miesto.

Slovenské Tour de France na L’Etape Slovakia

Ako sľubovali organizátori, atmosféru podobnú Tour de France si mohli vychutnať štyria pretekári ŠK Cyklo-Tour Sereď na podujatí L’Etape Slovakia. Na dlhšiu, 112-kilometrovú trať, ktorej sa zúčastnili viacerí výborní cyklisti, ale i bývalý hokejista Zdeno Chára, si trúfol Erik Klučik. V štartovom poli sa nestratil a z takmer 500 jazdcov obsadil výborné 25. miesto.

„Podujatie bolo veľmi dobre zorganizované, konkurencia bola kvalitná. Trať bola pekná a navyše v mojom domácom prostredí, takže som si ju užil. Išlo o moje prvé veľké preteky na ceste a s mojim výkonom som spokojný,“ zhodnotil Erik.

Zdroj: cyklosered.sk

Zdroj: FB ŠK Cyklo-tour Sereď

Pre kratšiu trať (60 km) sa rozhodla Martina Hudáková, ktorá medzi ženami obsadila výborné 12. miesto a na víťazku stratila len niečo vyše piatich minút. ŠK Cyklo-Tour Sereď reprezentoval aj Peter Sýkora, ktorý sa z vyše 400 jazdcov umiestnil na 82. priečke. Tomáš Poláček skončil tesne za prvou stovkou.

Štvrtá augustová streda už tradične patrila TCL. Na okruhoch vedúcich z Horných Orešian cez Lošonec či Smolenice bral striebro v A-kategórii Ondrej Mačaj. V kategórii B sa tím zo Serede taktiež nestratil a bronz vybojoval Patrik Gerhát. V C-kategórii sa podarilo pódiové umiestnenie v podobe druhého miesta obsadiť Petro Sýkorovi. Medzi najlepšími desiatimi skončil ešte aj Tomáš Finta. V poslednej kategórii brali prvé dve miesta Erik a Dávid Klučikovci.

Predposledné kolo TCL sa konalo opäť v Kátlovciach. Prvenstvá sme získali v kategórii C a D zásluhou Tomáša Fintu a Dávida Klučika. Bronzovú priečku obsadil v B-kategórii opäť Patrik Gerhát.

ŠK Cyklo-tour Sereď

Zdroj: cyklosered.sk

Aký program čaká klub v  septembri?

Aj nasledujúci mesiac má klub vysoké ambície. V stredu 6. septembra 2023 sa uskutočnilo posledné kolo TCL. Ďalšími pretekmi, ktorých sa zúčastnia jazdci budú Majstrovstvá Slovenskej republiky v časovke do vrchu pri Žiline.

Nasledujúci deň preteky Teatro Okolo Malohontu, kde budú Igor Daniš, Tomáš Finta, Patrik Gerhát a Ondrej Mačaj pretekať aj v tímovej súťaži.

V sobotu 16. septembra 2023 bude Jarmočná časovka na 6666 metrov, po ktorej sa vyhlásia aj celkové výsledky z pätnástich kôl TCL.

Zastúpenie  mať ŠK Cyklo-Tour Sereď aj na najväčších slovenských cyklistických pretekoch Okolo Slovenska v termíne 13.–17. septembra 2023. V organizačnom tíme bude aj predseda klubu Lukáš Riha.

Nám nezostáva iné ako držať klubu aj pretekárom palce, aby sa im všetky najbližšie preteky darilo minimálne tak ako doteraz.

Zdroje: ŠK Cyklo-tour Sereď, cyklosered.sk
Zdieľať na Facebooku