25.04.2024, meniny má

ŠKF iClinic Sereď porazila silný Ružomberok. Pozrite si kuriózny gól, ktorý sa tak často nevidí

23. októbra 2018

Seredskému športu sa minulý víkend náramne darilo. V predchádzajúcom článku sme vás informovali o výbornom zápase našich hádzanárok, ktoré zdolali favorita ligy. Ružomberok sa za celkového favorita Fortuna ligy asi nedá považovať, ale tím spod Čebraťa bol pred zápasom miernym papierovým favoritom zo štvrtého miesta tabuľky.

Dokazovali to aj predzápasové kurzy v stávkových kanceláriách. Na Sereď sa kurz pohyboval na úrovni 2.6 a na Ružomberok ste si mohli staviť s kurzom cca 2.1. Nechajme ale kurzy kurzami a poďme sa pozrieť na to, ako prebiehal samotný zápas.

ŠKF iClinic Sereď – MŠK Ružomberok 3:1 (0:1)

Úvod zápasu bol opatrný a priniesol viacej nepresností ako kombinácie a celkových šancí bolo minimum. V 12. minúte to skúsil strelou domáci Gatarič, ktorý zvnútra šestnástky ale nenamieril presne. Ružomberčania odpovedali v 21. minúte, ale Qoseho pokus nemal potrebnú razanciu ani presnosť. V 31. minúte po rohovom kope domácich zakončoval hlavou Michalík, no jeho hlavička skončila nad bránou.

Stav zápasu sa menil až v závere prvého polčasu a to naozaj bizarným gólom. Vyrazenú loptu z 25 metrov poslal Kochan do pravej žrde, od ktorej sa odrazila priamo do brankára Nwolokora a od neho do brány. Smola a zároveň koniec polčasu.

Zdroj: agentúra SITA

Už v úvode druhého polčasu sa našim futbalistom podarilo vyrovnať. V 49. minúte Sus rozohral rohový kop a Morong poslal loptu k pravej žrdi ružomberskej bránky nechytateľným spôsobom. V 54. minúte mohli ísť do vedenia opäť hostia, ale Tandir zvnútra šestnástky zakončil nepresne. O štyri minúty sa do vedenia dostala ŠKF iClinic Sereď, keď po famóznej prihrávke Ventúru zakončoval do siete Gatarič a zvýšil na 2:1 pre naše mužstvo.

V 66. minúte vyskúšal pozornosť domáceho brankára zaujímavou strelou Qose. V 81. minúte opäť udreli Seredčania, keď prihrávku Ventúru zúžitkoval hlavou striedajúci Ondong-Mba na konečných 3:1.

Zápas navštívilo 490 divákov. Rozhodcovia zápasu boli Patrik Hrčka, Miroslav Benko, Peter Bednár. Ako zápas vnímajú tréneri?

“Začali sme zakríknuto, kazili sme prihrávky a súpera sme pustili do tlaku. V druhom polčase sme začali hrať našu hru. Spresnili sme prihrávky, zo zabezpečenej obrany sme vychádzali do protiútokov. Najmä za druhý polčas sme si víťazstvo zaslúžili. Je to pre nás veľké povzbudenie do ďalších zápasov. Chlapcom patrí vďaka, oddreli to na maximum.” Karel Stromšík, tréner Serede.

“Predviedli sme podpriemerný výkon, platí to o všetkých hráčoch. Zaslúžene sme prehrali, domáci bojovali od prvej do poslednej minúty a gratulujem im k víťazstvu. Som veľmi nahnevaný, pretože tento výkon devalvuje celý doterajší priebeh sezóny. Premýšľam o tom, ako ďalej. V prvom rade sa musíme vrátiť späť na zem.” David Holoubek, tréner Ružomberka.