21.10.2021, meniny má
5. marca 2019

Slávistky zažili víťazný víkend, počas ktorého si pripísali tri cenné výhry. Ženy sú druhé v tabuľke

reklama

Slávistky majú za sebou ďalší hrací víkend a ako tomu už býva zvykom, všetky tri hádzanárské družstvá si pripísali víťazstvá. Rovno ale prejdime k tomu, kde, s kým a ako prebiehali jednotlivé zápasy.

HK Slávia Sereď – Inter Bratislava 34:32 (21:16)

Dôležitý zápas odohrali naše dievčatá na domácej palubovke proti Interu Bratislava a diváci sa jednoznačne mali na čo pozerať. Domáce hráčky nastupovali proti susednému tímu z tabuľky a bojovali o druhú priečku v tabuľke ligy.

V prvom rade musíme spomenúť dôležitý fakt, že sa Seredčanky nemohli pripravovať v domácej hale, nakoľko Športová hala OA bola počas prázdnin ako vždy zatvorená. Tento hendikep im naštastie nebránil v tom, aby dokázali zvíťaziť.

Družstvá sa prvých dvadsať minút gólovo doťahovali a diváci mohli sledovať veľmi vyrovnaný zápas. Našim hráčkam sa však do konca prvého polčasu podarilo vytvoriť päťgólový náskok, k čomu pomohla dobre hrajúca obrana a brankárka L. Trojáková. Do šatne sa išlo s pohodlným náskokom 21:16, čo však v hádzanej nič neznamená.

Autor: Michal Hoffman

Náskok si však dokázali udržať aj počas celého druhého polčasu, v ktorom naše hráčky ukázali bojovnosť a veľkú chuť vyhrať pred domácim publikom. Súperkám sa podarilo tento náskok o niečo skresať, no na víťazstvo to nestačilo a zápas sa skončil výsledkom 34:32. Opäť sme raz mohli vidieť výborný kolektívny výkon, ktorý musel baviť všetkých prítomných.

Slávistky nastúpili v oklieštenej zostave, no v prvom polčase ukázali divákom a hlavne súperkám, že prehra v Zlatnej ich veľmi hnevala a mrzela. Našim hráčkam sa podarilo skórovať z každého jedného postu, čo naše súperky veľmi prekvapilo. V druhom polčase sme súperky trocha podcenili a zápas sa začal vyrovnávať. Dievčatá si musia uvedomiť, že zápas trvá celých 60 minút. Z výhry sa tešíme a veľmi ďakujeme divákom za ich podporu. Marián Mališ, vedúci družstva

Zostava: L. Trojáková, L. Dávidková , V. Lenčéšová – I. Horváthová, K. Šúryová 5, V. Csádiová 3, L. Hercegová 3, V. Mészárosová, V. Štrbová 2, N. Šúryová, D. Pavlíková 5, K. Krajinčáková 4, K. Dubajová 12/3

Tréner: Z. Bergendi

Autor: Michal Hoffman

Staršie žiačky HK Slávia Sereď

CVČ Nesvady-Imeľ – HK Slávia Sereď 18:31 (9:19)

Naše dievčatá tento zápas zvládli naozaj na výbornú. Aj keď slávistky hrali na súperovej pôde, podali kompaktný výkon. Po jednoznačnom prvom polčase si naše hráčky vytvorili naozaj veľký náskok a v zápase zvíťazili. Dievčatá hrali s veľkou chuťou a predviedli rýchle protiútoky a elastickú obranu.

Zostava:  E. Javorová – S. Tóthová, K. Szilvasiová 1, V. Žáková 1, D. Mališová 6, J. Osazee 7, L. Nagyová 3, L. Slobodová 1, K. Malá 10, J. Malá 2

Tréner: M. Novák

Mladšie žiačky HK Slávia Sereď

CVČ Nesvady-Imeľ – HK Slávia Sereď  10:25 (3:13)

Domáce hráčky dokázali viesť v tomto zápase iba vďaka prvému strelenému gólu. Naše hráčky predviedli výborný pohyb na palubovke, vďaka čomu jasne dokázali dominovať nad svojimi súperkami. Postupne zvyšovali svoj náskok a domov si privážajú výborný výsledok a výhru.

Zostava: Javorová E. – S. Bavúzová, J. Malá 4, N. Mészárosová 1, D. Mališová 5, K. Malá 11, T. Lehocká 4

Prípravka HK Slávia Sereď

Mladučké dievčatá si pripísali výhru aj prehru, no v zápasoch sme videli veľké odhodlanie sa zlepšovať. Staršie hádzanárske vzory majú výborné a predpokladáme, že prípravka sa bude od zápasu k zápasu zlepšovať. Pekným momentom víkendových zápasov prípravky bol aj prvý ligový gól Zarky Sojkovej, ktorej gratulujeme.

HK Slávia Sereď – MHK Dunajská Streda „C“ 17:3

HK Slávia Sereď – HK Svodín 12:17

Zostava: Gálová M. – Nagyová B.11/8 , Sojková E.2/3, Sojková Z., Ončová L.2/0, Mališová S., Hubináková P.0/1, Póšová A.

Tréner: J. Vavrinec

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku