24.04.2025, meniny má
29. marca 2024

Slovenská správa ciest musí urýchlene zabezpečiť nový statický posudok. Autá by sa tak mohli vrátiť na most aspoň v jednosmernej prevádzke

Slovenská správa ciest musí urýchlene zabezpečiť nový statický posudok. Autá by sa tak mohli vrátiť na most aspoň v jednosmernej prevádzke
Zdroje: seredsity.sk/Alexandra Štofirová, Trnavské rádio
reklama

Primátor mesta Sereď Ing. Ondrej Kurbel sa mal týždeň pred Veľkou nocou stretnúť na výjazdovom rokovaní vlády v Galante  s predstaviteľmi štátu. Ako primátor vopred avizoval, témou č. 1 bolo požiadanie o urýchlené vyriešenie problému s uzatvoreným mostom v Seredi.

V tejto súvislosti mesto spustilo anketu, ktorej výsledky boli prezentované primátorom mesta Vláde Slovenskej republiky. O tom ako dopadlo výjazdové rokovanie v otázkach nášho mesta informovali Seredské novinky.

Čo schválili poslanci počas výjazdového rokovania v Galante?

Vďaka iniciatíve a intervenciám primátora prijala vláda rozšírené uznesenie, ktoré stanovilo Slovenskej správe ciest povinnosť urýchlene zabezpečiť nový statický posudok. Ten má jednoznačne potvrdiť alebo vyvrátiť reálnu možnosť pustiť na podopretý most v Seredi aspoň jednosmernú dopravu pre vozidlá do 3,5 tony.

Jedným zo záverov rokovania vlády bolo aj schválenie takmer dvoch miliónov eur pre okresy Galanta a Dunajská Streda. Tieto peniaze majú slúžiť na rozvoj regiónu či opravu cestnej infraštruktúry.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Vláda taktiež podporila niektoré organizácie sídliace v meste Sereď: OZ Klub volejbalu Sereď, BK Lokomotíva Sereď a OZ Pomocníček celkovou sumou 25 000 eur. Samotnému mestu Sereď schválila vláda sumu vo výške 10 000 eur.

výjazdového

Zdroj: Alexandra Štofirová, Trnavské rádio

Zdroje: seredsity.sk, seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku