23.07.2024, meniny má
29. marca 2024

Slovenská správa ciest musí urýchlene zabezpečiť nový statický posudok. Autá by sa tak mohli vrátiť na most aspoň v jednosmernej prevádzke

Slovenská správa ciest musí urýchlene zabezpečiť nový statický posudok. Autá by sa tak mohli vrátiť na most aspoň v jednosmernej prevádzke
Zdroje: seredsity.sk/Alexandra Štofirová, Trnavské rádio
reklama

Primátor mesta Sereď Ing. Ondrej Kurbel sa mal týždeň pred Veľkou nocou stretnúť na výjazdovom rokovaní vlády v Galante  s predstaviteľmi štátu. Ako primátor vopred avizoval, témou č. 1 bolo požiadanie o urýchlené vyriešenie problému s uzatvoreným mostom v Seredi.

V tejto súvislosti mesto spustilo anketu, ktorej výsledky boli prezentované primátorom mesta Vláde Slovenskej republiky. O tom ako dopadlo výjazdové rokovanie v otázkach nášho mesta informovali Seredské novinky.

Čo schválili poslanci počas výjazdového rokovania v Galante?

Vďaka iniciatíve a intervenciám primátora prijala vláda rozšírené uznesenie, ktoré stanovilo Slovenskej správe ciest povinnosť urýchlene zabezpečiť nový statický posudok. Ten má jednoznačne potvrdiť alebo vyvrátiť reálnu možnosť pustiť na podopretý most v Seredi aspoň jednosmernú dopravu pre vozidlá do 3,5 tony.

Jedným zo záverov rokovania vlády bolo aj schválenie takmer dvoch miliónov eur pre okresy Galanta a Dunajská Streda. Tieto peniaze majú slúžiť na rozvoj regiónu či opravu cestnej infraštruktúry.

reklama

Vláda taktiež podporila niektoré organizácie sídliace v meste Sereď: OZ Klub volejbalu Sereď, BK Lokomotíva Sereď a OZ Pomocníček celkovou sumou 25 000 eur. Samotnému mestu Sereď schválila vláda sumu vo výške 10 000 eur.

výjazdového

Zdroj: Alexandra Štofirová, Trnavské rádio

Zdroje: seredsity.sk, seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku