22.10.2020, meniny má
29. júna 2020

Slovenské hrady a zámky z piesku sú skvelým tipom na výlet aj pre Seredčanov

Slovenské hrady a zámky z piesku sú skvelým tipom na výlet aj pre Seredčanov
Zdroj: dobrenoviny.sk
reklama

Spomínate si na svoje detstvo, na hranie v pieskovisku a stavanie toho najkrajšieho a najväčšieho hradu? Viktor Reisel túto myšlienku rozvinul po svojom a pieskovým hradom vnukol spolu so šikovnými rukami slovenských umelcov podobu reálnych hradov a zámkov z celého Slovenska. V súčasnosti sa tak mesto Bojnice môže pýšiť očarujúcou výstavou, ktorá bola sprístupnená verejnosti už túto sobotu 27. júna 2020.

Pieskový unikát ako skvelý tip na výlet

Bratislavský hrad, Bojnický zámok, Smolenický zámok, Trenčiansky hrad, Oravský hrad, Kežmarský hrad, Spišský hrad, hrad Strečno či hrad Krásna Hôrka. Makety deviatich hradov doplnené pieskovými sochami rozprávkových bytostí ako drak, princezná či kráľ sa rozprestierajú pod Bojnickým zámkom na ihrisku pod farou. Piesková výstava je skvelá príležitosť na rodinný výlet, v rámci ktorého môžete navštíviť aj miestnu zoologickú záhradu, skutočný Bojnický zámok, vyhliadkovú vežu Čajka či Šmolko dedinku. Výstava bude otvorená denne od 10.00 hod. do 17.00 hod.

ZDROJ: DOBRENOVINY.SK

ZDROJ: DOBRENOVINY.SK

Umelci v priebehu dvoch týždňov vytvorili diela zo 130 ton piesku

S týmto nápadom prišiel Viktor Reisel, ktorý sa inšpiroval podobnými výstavami v zahraničí. Oslovil umelcov zo Slovenska, ktorí sa na podobných výstavách podieľali a zároveň vytvárajú každý rok sochy aj pre Tatranský ľadový dóm na Hrebienku.

Ako informuje portál dobrenoviny.sk, sochári na vytvorenie tohto diela použili až 130 ton piesku a spoločnými silami ho postavili približne za dva týždne. Na výrobu miniatúr použili umelci kvalitný piesok s vhodným pomerom ílu, aby bol odolný voči nepriaznivému počasiu. Za najväčšieho nepriateľa považujú krupobitie alebo povodne. V prípade priaznivého počasia je koniec výstavy naplánovaný až na koniec októbra.

ZDROJ: DOBRENOVINY.SK

ZDROJ: DOBRENOVINY.SK

ZDROJ: DOBRENOVINY.SK

ZDROJ: DOBRENOVINY.SK

ZDROJ: DOBRENOVINY.SK

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: dobrenoviny.sk, myhornanitra.sme.sk
Zdieľať na Facebooku