21.05.2024, meniny má
10. mája 2023

Spoločnosť DHL bude generálnym partnerom populárneho Sereďmaratónu aj na ďalšie tri roky. Tento rok organizátori očakávajú účasť až 300 cyklistov nielen zo Slovenska

Spoločnosť DHL bude generálnym partnerom populárneho Sereďmaratónu aj na ďalšie tri roky. Tento rok organizátori očakávajú účasť až 300 cyklistov nielen zo Slovenska
Zdroj: Igor Stančík/Stancik Media
reklama

DHL Supply Chain predlžuje spoluprácu s ŠK Cyklo-Tour Sereď, hlavným organizátorom známych medzinárodných cyklistických pretekov Sereďmaratón. Podujatie tak ďalej ponesie názov „DHL Sereďmaratónaž do roku 2026.

Partnerstvo odštartovalo v roku 2019, odkedy sa preteky s výnimkou jednej kovidovej sezóny konali každý rok, a to so stále narastajúcim záujmom zo strany cyklistických nadšencov, profesionálnych tímov aj širokej verejnosti.

Obľúbený DHL Sereďmaratón

Preteky DHL Sereďmaratón sú ako jediné zo Slovenska a okolitých štátov vo svojom segmente zaradené do kalendára Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI).

„Spoločenská angažovanosť je neodmysliteľnou súčasťou našej firemnej kultúry. Aj keď sme veľká globálna spoločnosť, byť súčasťou lokálnej komunity je pre nás dôležité. Ako jedného z najväčších zamestnávateľov v regióne nás veľmi teší, že aj naďalej budeme súčasťou tohto populárneho cyklistického maratónu a môžeme tak pokračovať v propagácii športu a zdravého životného štýlu. Ten podporujeme aj u našich zamestnancov, či už formou športových podujatí, alebo aktivít zameraných na ochranu zdravia,“  vysvetľuje Piotr Okurowski, Managing Director DHL Supply Chain Slovakia. 

reklama
dhl

Zdroj: DHL

Aktuálny ročník DHL Sereďmaratónu sa bude konať 21. mája 2023 v Seredi. Trasa je dlhá 116 km. Pretína štyri okresy v Trnavskom a Nitrianskom kraji a povedie 24 mestami a obcami. Štart pretekov je naplánovaný z Námestia slobody v Seredi. Organizátori očakávajú viac ako 300 cyklistov z viacerých krajín.

„Z rozhodnutia vedenia DHL Supply Chain Slovakia pokračovať v spolupráci mám veľkú radosť. Je to pre nás signál spokojnosti s vývojom a fungovaním pretekov v predošlých ročníkoch. Možnosť organizovať toto podujatie s podporou svetového poskytovateľa logistických služieb si veľmi ceníme, a preto budeme naďalej robiť všetko pre to, aby bol generálny partner s našimi výsledkami spokojný a vzájomne sme mohli rozvíjať toto športové podujatie v regióne,“ hovorí Lukáš Riha, riaditeľ pretekov.

dhl

Zdroj: Igor Stančík/Stancik Media

Priestor medzi štartom a cieľom hlavných pretekov už tradične vyplní „Detský Cyklomaratónik“. Deti do 12 rokov budú súťažiť v piatich vekových kategóriách. Každé dieťa dostane štartovací balík s darčekom, medailou, občerstvením, cyklistickými doplnkami a sladkým prekvapením.

Nebude chýbať ani detská tombola a súťaže. „Priamo na námestí vytvoríme pre najmenších účastníkov veľkú fun zónu plnú zábavy, hier a súťaží. Deti sú veľmi súťaživé a podujatiu vždy dodajú neopísateľnú atmosféru a energiu. Veľmi ma teší, že je ich z roka na rok viac. Aj to svedčí o narastajúcej popularite DHL Sereďmaratónu,“ hovorí Diana Chovancová Stanková, manažérka pre marketing a internú komunikáciu v DHL Supply Chain Slovakia. 

Zdroj: Igor Stančík/Stancik Media

Zdroj: Igor Stančík/Stancik Media

Zdroje: DHL Logistics (Slovakia), spol. s r.o./Diana Chovancová Stanková
Zdieľať na Facebooku