28.03.2020, meniny má
31. januára 2020

Športovci z BK Lokomotíva Sereď odohrali minulý víkend až 10 zápasov. Ako sa im darilo?

Športovci z BK Lokomotíva Sereď odohrali minulý víkend až 10 zápasov. Ako sa im darilo?
Zdroj: BK Lokomotíva Sereď
reklama

Aj dnes vám prinášame tradičnú nádielku basketbalových informácií. Čo sa udialo minulý víkend 25. – 26. 1. 2020? BK Lokomotíva Sereď odohral až 10 zápasov a jednu mikroligu v Nitre. Všetkým našim mladým športovcom a ich trénerom gratulujeme k pekným výkonom v toľkých zápasoch.

Mladšie minižiačky U11

BK Lokomotíva Sereď – MBK Stará Turá 40:75 (18:42)
BK Lokomotíva Sereď – MBK Stará Turá 6:14
Trénerka: Stanislava Henčeková

V sobotu sme v oklieštenej zostave (pre chorobu) nastúpili proti súperovi zo Starej Turej. Aj keď sme proti nim hrali tento mesiac už druhýkrát (prvýkrát na turnaji v BB), vedeli sme, že nás čaká ťažký super. Na tréningu sme sa snažili na to pripraviť. Baby sa zomkli a zabojovali aj za tie choré a hoci sme prehrali, tak podali všetky výborný výkon. Pobili sa o každú loptu a pomáhali si pri bránení. Vďaka patrí aj rodičom, ktorí ich prišli povzbudiť.

Starší minižiaci U12

BK Lokomotíva Sereď – BK Inter Bratislava 27:55
B.S.C. Yellow Bratislava – BK Lokomotíva Sereď 60:13
BK Lokomotíva Sereď – MBK Karlovka Bratislava 50:24

Tréner: Patrik Sarna

V sobotu sme s kategóriou U12 cestovali do Bratislavy, kde sme odohrali ligový turnaj proti trom bratislavským družstvám. V prvom zápase nás čakal náročný súper v podobe Interu. Chceli sme s nimi držať krok čo najdlhšie, bojovali sme, no mrzelo nás množstvo zahodených šancí. Vďaka tomu si súper vytvoril pred koncom prvého polčasu pohodlný náskok, ktorý sme už nedokázali zmazať aj napriek veľkej bojovnosti našich hráčov. Druhý zápas sme hrali proti podobne kvalitnému súperovi z B.S.C. Tu domáci fanúšikovia spolu s miniatúrnou telocvičňou vytvorili tlak, kvôli ktorému sa nám len veľmi ťažko vytvárali vhodné situácie na zakončenie. Prestali sme hrať agresívne, a keď si to súper všimol, tak ešte pritvrdil. Druhý polčas sme už pôsobili odovzdane. Posledný zápas, ktorý nás čakal, bol proti Karlovke. Po ťažkých zápasoch bolo dôležité chalanov opäť nabudiť, aby zabudli na predošlé prehry a do posledného zápasu išli s tým, že budú pracovať naplno od začiatku až do konca a budú si to užívať. To sa nám podarilo a po veľmi dobrom výkone sme posledný zápas vyhrali.

Mladšie žiačky U13

BK Lokomotíva Sereď – SzechényiKosarlabda SE Gyor 41:36 (10:9, 27:16, 31:25)
BK Lokomotíva Sereď – SzechényiKosarlabda SE Gyor 50:38 (12:7, 22:19, 39:26)
Tréner: Miloš Procházka

Naše družstvo podalo vynikajúci výkon v obrane, čím sme si postavili dobrý základ k dvom víťazstvám. Stále však chýba odstavovanie, či už po TH, alebo z hry. V útoku zase viac kombinácií založených na „hoď a bež“. Veľa košov sme zahodili pri streľbe z blízkosti koša, čo nás pripravilo o vyšší bodový rozdiel. Vykompenzovali sme to obrovským množstvom získaných lôpt. Výborný výkon podala Donayová, doskokmi sa zaskveli Lopašovská a Vaculčiaková.

1. liga Starší žiaci U15

TJ Družba Piešťany „MS“ – BK Lokomotíva Sereď 41:80 (17:23, 25:40, 33:61)
Tréner: Patrik Sarna

Do Piešťan na zápas U15 sme vyrazili bez niekoľkých hráčov základnej rotácie. Vytvoril sa tak priestor pre mladších alebo pre tých, ktorí hrajú len krátko a nemajú toľko herných skúseností. Začiatok zápasu nemôžem hodnotiť pozitívne, v útoku sme boli mäkkí a nedôslední, no čo má trápi viac, je obrana, v ktorej sme opäť hrali veľmi zle. Skákali sme na „finty“ súpera, všade sme boli o sekundu neskôr, stále sme boli za súperom. To sú základné chyby, ktoré vyplývajú práve z nedostatku skúseností alebo u niektorých z nepozornosti a ľahostajnosti. Druhý polčas sa obraz hry výrazne zlepšil, začali sme bojovať o každú loptu a vrhali sme sa do prihrávok, následne, ako to už býva, sa nám hralo aj ľahšie, v útoku sme začali prenikať do pasívnej, stiahnutej obrany a neváhali s otvorenými pozíciami. Pevné verím, že budúci zápas budeme hrať takto už od začiatku stretnutia.

Mladší žiaci U13

BK Lokomotíva Sereď – MBK Karlovka Bratislava 87:41 (30:4, 50:15, 69:24)
BK Lokomotíva Sereď – MBK Karlovka Bratislava 109:44 (29:11, 59:18, 80:32)
Tréner: Jozef Ištok

Naši mladí zverenci si v predohrávanom stretnutí tentokrát opätovne poradili s technicky a basketbalovo dobre pripraveným súperom. Náš tím zdobila v obidvoch stretnutiach pekná kolektívna a hlavne kombinačná hra v útoku. Nakoľko bola plne podporená výbornou defenzívnou činnosťou v hre na loptu a celkovo v hre 1:1, mohli sme si pripísať ďalšie víťazstvá. Obidve družstvá hrali vo vysokej intenzite, na hranici svojich možností, takže viac ako výsledok nás teší fakt, že sme sa spoločne so súperom posunuli o krôčik vpred na našej basketbalovej ceste. Posledné dva zápasy základnej časti odohráme v Bratislave 15. februára 2020 s majstrom Slovenska – Interom Bratislava.

Mikroliga tentoraz v Nitre

Tréner: Patrik Sarna

V nedeľu sme sa s prípravkou zo ZŠ Fándlyho vybrali na mikroligu do Nitry. V skromnom počte siedmich statočných sme odohrali dva zápasy, najprv proti Nitre a následne proti B.S.C Bratislava. Úvod bol z našej strany trochu ustráchaný, no keď sa chalani otriasli z nového prostredia, začali si to užívať. Každý si zahral do sýtosti a veľmi ma teší, že krôčik po krôčiku je vidieť stále určitý pokrok. Už nedriblujeme dvoma rukami, dokážeme si prihrať, dokážeme predriblovať celé ihrisko a zakončiť, síce nie stále úspešne, ale aj to príde. Na záver turnaja sme si zahrali niekoľko súťaží a s plnými rukami cukríkov sa pobrali domov.

Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: BK Lokomotíva Sereď
Zdieľať na Facebooku