25.09.2021, meniny má
14. septembra 2021

Spríjemnite si deň výstavou amatérskych fotografií Magdy Vrábelovej IN FANTASY MOOD v mestskom múzeu v Seredi

reklama

Mestské múzeum v Seredi bolo sprístupnené pre verejnosť 15. decembra 2004. Sídli v budove bývalej rímskokatolíckej fary a jeho zriaďovateľom je Mesto Sereď. Naše múzeum neustále prináša okrem stálej expozície aj nové výstavy, prednášky, koncerty, tvorivé dielne a ďalšie podujatia, ktorými obohacuje kultúrny život v Seredi.

Výstava fotografií Magdy Vrábelovej

V galérii Mestského múzea v Seredi sú od 1. septembra 2021 vystavené amatérske fotografie z tvorby Magdy Vrábelovej z Galanty. Jej fotografické začiatky siahajú do dôb analógovej fotografie, no intenzívnejšie začala fotiť až príchodom digitálnej techniky, keď si v roku 2005 kúpila svoj prvý digitálny fotoaparát.

Autorka rada fotí krajinu s jej premenami v rôznych časových intervaloch a ročných obdobiach. V posledných rokoch ju baví realizovať svoje predstavy vytváraním obrazov zložených z viacerých fotografií alebo motívov, ako je napríklad séria farebných hudobných nálad Misterioso alebo Babie leto.

V záľube má aj cestovanie a v každej krajine nachádza špecifické národné osobitosti. Z mnohých štátov Ázie, Európy a Afriky tak vznikli série cestovateľských fotografií a portrétov.

Magda Vrábelová je od roku 2008 členkou Fotoklubu v Galante a prierez jej tvorby si môžete pozrieť aj na jej web stránke či na stránke galantského fotoklubu.

IN FANTASY MOOD

Vernisáž výstavy s autorkou Magdou Vrábelovou sa uskutočnila 31. augusta 2021. Príjemné prostredie výstavy doplnilo ako hudobný hosť zoskupenie Acoustic E-motions. Na výstave autorka predstavuje svoju experimentálnu tvorbu zo sveta fantázie nálad. Kurátorom výstavy je pán Jozef Keppert, čestný prezident Fotoklubu Galanta. Výstava fotografií bude v Mestskom múzeu v Seredi sprístupnená do 2. októbra 2021.

Zdroj: FB Mestské múzeum – Fándlyho fara v Seredi

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Mestské múzeum - Fándlyho fara v Seredi
Zdieľať na Facebooku