19.05.2024, meniny má

Stane sa raz z tejto fotky kultový záber opravy mosta Bailey Bridge z roku 2018?

6. septembra 2018
6. septembra 2018

Stane sa raz z tejto fotky kultový záber opravy mosta Bailey Bridge z roku 2018?

reklama

Od prvého septembrového dňa prebieha rekonštrukcia mosta Bailey Bridge, o ktorom sme vás informovali aj v predošlom článku. Každým dňom vidieť progres a v týchto dňoch sa postupne finalizujú práce okolo tohto známeho anglického mosta.

Opravy sa týkajú viacerých častí mosta, ale hlavne vozovky, konštrukcie a rôznych poškodených dielov, ktoré budú vymenené za nové. Pôvodný drevený povrch bol odstránený a nahradil ho železný. Rekonštrukčné práce zasiahli na začiatku silné dažde, ktoré znepríjemňovali celý proces. Zajtra 7. septembra by však most mal byť už oficiálne prejazdný. 

Práce vykonáva občianske združenie Srbsko-slovenského priateľstva a pozrite sa ako sme týchto pracovníkov zastihli počas rekonštrukcie. Možno sa raz aj tento záber dostane do budúcich kníh o dejinách nášho mesta. Rok 2018. Rekonštrukcia mosta Bailey Bridge.

reklama

Mimochodom, nepodobá sa vám tento záber na slávnu fotografiu z roku 1932 s názvom Obed na vrchole mrakodrapu, na ktorej je aj Slovák Gusti Popovič? (úplne vpravo)

Autor fotky vpravo: Charles C. Ebbets

Pozrite si aj ďalšie fotky z rekonštrukcie mosta Bailey Bridge.

Ak sa vám článok páčil, tak ho nezabudnite zdieľať na svojom facebookovom profile alebo nás sledujte na našich FB a IG profiloch.

Zdieľať na Facebooku