24.06.2024, meniny má
6. júna 2024

Staršie minižiačky BK Lokomotíva Sereď sa na majstrovstvách Slovenska umiestnili na 3.mieste!

Staršie minižiačky BK Lokomotíva Sereď sa na majstrovstvách Slovenska umiestnili na 3.mieste!
Zdroj: Karin Henčeková
reklama

Seredský basketbalový klub BK Lokomotíva Sereď na všetkých svojich zápasoch predvádza skvelé výkony. Svoje kvality dokázali aj dievčatá z kategórie staršie minižiačky, ktorým sa na Majstrovstvách Slovenska podarilo umiestniť na perfektnom 3. mieste.

Na turnaji Final 6 odohrali dievčatá päť zápasov s výbornými súpermi. Ako ich zhodnotila trénerka Michaela Sládečková? Prečítajte si v týchto riadkov.

BK Lokomotíva Sereď – YAKE 38:49

V úvodnom zápase nás čakal súper z Košíc. Vedeli sme, že to bude jeden z tých najťažších zápasov. Do zápasu sme vstúpili s menšou nervozitou, ktorá nám prvý polčas zviazala ruky a bola pre nás prekážkou premieňať zakončenia. Naopak šikovné Košičanky sa chytili každej šance a svoje zakončenia v ľahkosti premieňali. Po polčase sme nastúpili s vynikajúcou energiou a dokázali súpera dobehnúť. Baby podali výborný výkon, no škoda že sme sa za našu snahu nevedeli odmeniť v útoku. Každú chvíľku našej nepozornosti súper trestal. Rozhodovali malé detaily.

BK Lokomotíva Sereď – Slávia ŠKP Banská Bystrica 49:31

Večerný zápas sme nastúpili proti Slávii Banská Bystrica. Družstvo veľmi rýchle a atletické. Dievčatá vstúpili do zápasu zodpovedne a s veľkým nasadením. V druhej štvrtine sme zvýšili náskok a do konca zápasu sme z tempa nepoľavili. Po celkom náročnom a dlhom dni nás čakal zaslúžený oddych s prvou výhrou na turnaji.

reklama

Zdroj: Karin Henčeková

Zdroj: Karin Henčeková

MBK Stará Turá – BK Lokomotíva Sereď 40:51

Sobotu sme odštartovali zápasom proti domácim hráčkam zo Starej Turej. Vyrovnaná prvá štvrtina ukazovala, že to bude opäť skvelý zápas. Atmosféra bola takisto každý zápas výborná. Vytvárali ju skvelí rodičia, ktorí zaplnili horné balkóny. V každom zápase sme podali kolektívny výkon, no vždy sa našiel niekto kto to ťahal viac v obrane a kto to ťahal viac v útoku. V tomto zápase nás potiahla Sabi. V obrane sa nám podarilo dobre ubrániť najlepšie hráčky súpera. V druhej štvrtine baby ukázali silu a držali si vedenie až do samotného záveru.

BK Lokomotíva Sereď – BK Klokanky Ivanka pri Dunaji 48:68

Poobede nás čakal náš večný rival zo sezóny. Dievčatá z Ivanky. Aj napriek ich veľkej dominancii počas turnaju, rakety stále verili a dufáli, že by sa nám mohlo podariť ich prekvapiť. Od úvodu sa spustili boje, no vždy záverečné slovo mala ich najlepšia hráčka Klára Jahodníková, ktorá aj zaslúžene získala ocenenie MVP turnaja. Baby ukázali počas zápasu odvahu, chuť, nasadenie a vo veľa momentoch nás potešili aj krásnymi akciami.

Zdroj: Karin Henčeková

BAM Poprad – BK Lokomotíva Sereď 45:52

Posledný zápas a posledný krok k tomu aby sme mohli pomýšľať na odmenu v podobe dobrého umiestnenia bolo vyhrať zápas proti Popradu. Súper veľmi húževnatý, rýchly a šikovný. Tento zápas mal všetko čo by sme chceli vidieť v tejto kategórii. Agresívna obrana, rýchly protiútok, hra 1:1 každej hráčky. Po vyrovnanom a náročnom poslednom zápase sme sa mohli radovať z výhry.

Bolo to krásne zakončenie celej sezóny, v ktorej všetky dievčatá urobili obrovský progres. Odísť z turnaja s medailou na krku bola len čerešnička na torte za to, čo dievčatá ukázali a aký bol náš herný prejav počas celého turnaja. Ďakujem za ich prístup k tréningom počas celej sezóny a za zodpovednosť počas celého turnaja.

Vzorne reprezentovali náš klub a aj mesto. Ďakujeme organizátorom za skvelý turnaj! A hlavne našim rodičom, ktorí by si jednoznačne zaslúžili titul za najlepší fanklub!

Zdroj: Karin Henčeková

Zdroj: Karin Henčeková

Zhodnotenie turnaja očami Dominiky Šupinovej:

„Tento turnaj bol odmenou za celú našu odmakanú sezónu. Získali sme na ňom veľa skúseností, ale taktiež aj spomienok. Tešili sme sa na zápas proti YAKE. Bol to podľa mňa náš najlepší zápas na tomto turnaji, pretože to bol veľmi napínavý a ťažký zápas. Síce ho lepšie zvládli súperky ale my sme sa nevzdali a bojovali sme až do konca. Aj tento rok sa nám podarilo vybojovať medailu a dúfame, že aj v budúcnosti budeme mať toľko úspechov. Ďakujeme hlavne našej trénerke Miške ale tiež asistenom Yaje a Ondrovi a nášmu vedúcemu družstvu Mirovi. A aj nášmu skvelému rodičovskému fanclubu.“

Konečné poradie:

  1. BK Klokani Ivanka pri Dunaji
  2. Young Angels Košice
  3. BK Lokomotíva Sereď
  4. MBK Stará Turá
  5. Slávia ŠKP Banská Bystrica
  6. BAM Poprad

Ocenenie:

All stars – Tereza Kubánková, Nela Polláková
MVP družstva – Dominika Šupinová

Trénerka: Michaela Sedláčková
Asistenti: Sarah Yasmin Zrayer, Ondro Kapustík

Zdroj: Karin Henčeková

Zdroj: Karin Henčeková

Zdroj: Karin Henčeková

Zdroj: Karin Henčeková

Zdroj: Karin Henčeková

Zdroj: Karin Henčeková

Zdroj: Karin Henčeková

staršie minižiačky

Zdroj: Karin Henčeková

Zdroje: Karin Henčeková
Zdieľať na Facebooku