20.06.2024, meniny má
11. januára 2019

Sú Seredčania milovníci Harryho Pottera? Už dnes si ho môžete vychutnať na Markíze

reklama

Ako mávnutím čarovného prútika tu máme piatok večer a s ním začínajúci víkend, ktorý už všetci vítame. Niekto odrátaval dni už od pondelka a niekomu ten týždeň ubehol veľmi rýchlo. Nech už je to akokoľvek, piatku sme sa konečne dočkali.

Ako budú tráviť dnešný večer Seredčania? Pôjdu si sadnúť s priateľmi do nejakého podniku alebo si budú užívať chvíle ničnerobenia doma na gauči so svojou rodinou? Obe možnosti samozrejme schvaľujeme, no my sme si vybrali leňošenie pri TV. Ako ste už mohli vytušiť, dôvod je jasný. Dnes vysielajú ďalší diel zo ságy o najobľúbenejšom čarodejníkovi na svete Harrym Potterovi.

Ktorý diel Harryho Pottera dnes uvidíte?

Dnes 11. januára o 20:30 hod. vám televízia Markíza ponúkne už tretie pokračovanie z osemdielnej série. Tento diel príbehu má názov Väzeň z Azkabanu a veríme, že skalným fanúšikom Harryho nemusíme vysvetľovať, o čo v ňom ide. Samozrejme pre tých, ktorý tohto okuliarnatého čarodejníka moc nemusia, ale predsa mu chcú dať šancu, prinášame kratučký rešerš.

Trinásťročný Harry Potter nerád trávi svoje ďalšie prázdniny u rodiny Dursleyovcov, tento rok navyše aj so zlou tetou Marge. Aj napriek prísnemu zákazu používania kúziel vo svete muklov ju Harry premení na obrovský balón a v noci utečie záchranným autobusom do krčmy Deravý kotol. Tu sa stretne s ministrom mágie Kornéliom Fudgeom, ktorý ho prekvapivo za jeho previnenie nepotrestá.

reklama

Zdroj: movietime.guru.com / Cassam Looch

Je to preto, že z väzenia v Azkabane utiekol nebezpečný čarodejník Sirius Black, ktorý podľa legiend priviedol lorda Voldemorta k Harryho rodičom a je tak zodpovedný za ich smrť. Teraz Voldemort usiluje aj o zabitie Harryho. A aby nebol všetkým hrôzam koniec, hostí Rokfortská škola hrozivých azkabanských strážcov, nazývaných dementori. Tí majú za úlohu ochraňovať Harryho a ďalších študentov pred nebezpečným čarodejníkom. Stretnutie medzi Harrym a záhadným väzňom Siriusom Blackom sa zdá byť nevyhnutné. Harry Potter bude potrebovať všetku možnú guráž, kúzla a podporu, aby dokázal odhaliť pravdu a väzby na tajomnú minulosť. (zdroj: csfd.cz)

Kniha alebo film?

Filmové spracovanie samozrejme vychádza z fantastických kníh J. K. Rowlingovej, ktoré lámali rekordy po celom svete. Aj pri tomto príbehu, tak ako pri mnohých filmových spracovaniach kníh, sa vytvorili dve skupiny ľudí. Tí, ktorí uprednostňujú knihy a sú presvedčení, že knižný príbeh je vždy lepší. A tí, ktorí jednoducho milujú filmovú podobu tohto príbehu. Už keď sme pri tom, na akú stranu sa postavia Seredčania? Zahlasujte v ankete a prezraďte nám aj to, ktorý diel sa vám najviac páči.

[socialpoll id=”2534245″]

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku