18.10.2021, meniny má
28. novembra 2018

Súťažte o 2 lístky na nezabudnuteľný koncert Lucie Bílej v Seredi

reklama

Legenda českej speváckej scény zavíta čoskoro znova k nám do Serede. Lucie Bílá predstaví tento rok svoje druhé koncertné turné s názvom Bílé Vánoce II. Sprevádzať na klavíri ju bude známy hudobník Peter Malásek. Lucku Bílú na Slovensku už pozná snáď každý. Patrí totižto k najpopulárnejším speváčkam tejto doby.  Poznajú ju naši starí rodičia, rodičia a registruje ju, samozrejme, aj naša generácia.

Lucie Bíla a klavirista Peter Malásek na spoločnej fotke. Autor: Jan Handrejch

Poznáme ju aj z filmov

Česká spevácka legenda si zahrala aj v rôznych tradičných rozprávkach či úspešných muzikáloch, napríklad v Bedároch, ktorý patrí k jedným z najsledovanejších a najnavštevovanejších. Lucie začínala na doskách Divadla Ta Fantastika, ktorého polovicu aj vlastní a kde účinkovala niekoľko rokov v hlavnej úlohe ďalšieho muzikálu Johanka z Arku. Určite ste videli rozprávku Princezna ze mlejna z roku 1994, v ktorej stvárnila úlohu čarodejnice. Hoci jej črty tváre boli veľmi viditeľné, nie všetci tušia, že ide práve o Lucie Bílú.

Spoznali by ste ju? Snímka napravo je z krásnej rozprávky Princezna ze mlejna, kde Lucie Bílá hrala čarodejnicu. Zdroj: topky.sk

Ak by ste sa Lucie opýtali, čo považuje za svoj najväčší doterajší úspech, určite vám odpovie, že vystúpenie na festivale Pražská jar 98. Tento úžasný spevácky krok sa jej podaril ako prvej popovej speváčke v histórii. Udialo sa to dokonca dvakrát. Prvé vystúpenie bolo realizované s Padrubickou filharmóniou s dirigentom Douglasom Bostock a druhé s Hudbou Hradnej stráže a Polície ČR pod taktovkou Libora Peška. 

Možno niektorí z vás vedia, že Lucie často spolupracuje s poprednými českými symfonickými orchestrami, dirigentmi a svetovými sólistami. Sama je predsa hviezda českej scény. Okrem muzikálov, rozprávok a koncertov ste mohli Lucie vidieť pravidelne po boku Karla Gotta na Miss Českej rebubliky, kde patrí k tradičným speváckym hosťom. V nasledujúcom videoklipe nájdete ochutnávku z albumu “Bílé Vánoce Lucie Bílé II”.

Vyhrajte 2 lístky na koncert v Seredi

Za 90 minút svojho vystúpenia v Seredi dňa 3. decembra 2018 o 19:00 hod. v DK Sereď vám Lucie Bílá okrem svojho talentu, bezprostredného vystupovania a humoru, predstaví aj svoj neskutočný hlasový rozsah, na ktorý určite nezabudnete. Ísť na koncert držiteľky prestížnych ocenení, ako je Český slávik alebo Ceny akadémie populárnej hudby a TýTý, bude jednoznačným zážitkom.

Ak o tento večer nechcete prísť a radi by ste vyhrali 2 lístky na čarovný koncert, sledujte zajtra 29. novembra náš Facebookový profil, kde súťaž spustíme o 15:00 hod. a trvať bude do 1. decembra 2018.  Nechcete nič nechať na náhodu? Lístky si stále môžete kúpiť na tomto odkaze.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdroje: www.novinky.cz
Dom kultúry Sereď
Zdieľať na Facebooku