21.05.2024, meniny má
25. novembra 2018

Tento rómsky hit zaručene roztancuje nielen Sereď, ale celé Slovensko

reklama

Bihary Family je unikátny hudobný projekt, pretože spája troch ľudí z jednej rómskej rodiny a všetci sú zároveň Seredčania. Ide o tretiu silnú generáciu rómskych hudobníkov z Čepeňa. Meno Bihary je v Seredi známe ako záruka kvalitnej muziky a dokazujú to aj v tejto skvelej skladbe ČuČa. Čítajte ďalej a pozrite sa ako vyzerá seredský rómsky reggaeton, forma tanečnej hudby, ktorá v sebe kombinuje tradičnú hudbu Latinskej Ameriky, reggae, hip hop a dancehall.

Bihary Family je projekt, ktorý spája troch ľudí z jednej rómskej rodiny a všetci traja sú zároveň Seredčania.

Nápad založiť rómsky hudobný projekt mali chalani v hlavách už dlho. Nejaký čas to však v nich muselo dozrieť, aby sa pred letom 2018 rozhodli ísť do toho. Napísali text, urobili hudbu a ani sa nenazdali a sedeli v štúdiu u popredných producentov v Šali. Ak sledujete slovenskú rapovú scénu, tak vám určite niečo hovorí raper P.A.T. známy tiež ako Pouličný autor tónov, ktorý momentálne pôsobí pod Rytmusovým vydavateľstvom Pozor Records. Práve PAT povedal našim chalanom zo Serede, že skladba je skvelá a že to môže byť hit.

Chalani z Bihary Family na fotke so známym raperom P.A.T. (Pouličný autor tónov). Zdroj: Ján Bihari

reklama

,,Rozhodli sme sa urobiť tento projekt, pretože sme chceli nadviazať na rodinnú tradíciu. Každý z nás má k hudbe blízko a otcovia, dedovia a naši predkovia boli tiež hudobníkmi. Ideme ďalej a ČuČa je iba začiatok.” Bihary Family

Bihary Family tvorí Ján Bihary, Igor Bihary a Peter Frátrik. Ján Bihary je odborníkom na rómsku problematiku a pracuje ako projektový manažér. Riadi rôzne projekty Európskej únie pre slovenské ministerstvá. V skupine pôsobí ako raper. Igor Bihary vyštudoval bratislavské konzervatórium, hrá na kontrabas a basgitaru v mnohých skupinách, volávajú si ho známe slovenské kapely a v skladbe sa postaral o spev a basgitaru. Hudbu na tento hit zložil Peter Frátrik, ktorý tiež študoval na konzervatóriu v Bratislave a klávesom sa venuje dodnes.

Názov pesničky ,,Čuča” znamená ,,dámske prsia”.

My sme presvedčení, že ČuČa bude obrovský hit, pretože sa jedná o chytľavú skladbu, ktorá môže osloviť masy. Refrén tejto skladby sme si zámerne otestovali na dvoch rôznych oslavách a pieseň si všetci okamžite zamilovali. Už len čakáme, kedy sa dostane do rádií. Verte našim slovám, že tento refrén si v lete 2019 pôjde celé Slovensko. Mimochodom, názov pesničky ,,Čuča” znamená ,,dámske prsia”. Pozrite sa na tento hudobný videoklip, ktorý chalani nakrúcali v bývalých priestoroch dobre známeho podniku New York.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku