23.05.2019, meniny má

Toto je 10 najnavštevovanejších filmov v Seredi za rok 2018. Naše kino prevalcovalo aj väčšie mestá

12. marca 2019
reklama

Nie je to tak dávno, keď občania stratili záujem o naše kino, pretože nespĺňalo základné štandardy a nebolo ani digitalizované. Diváci si však za uplynulé roky vytvorili so zmodernizovaným kinom vzťah a postupne to prináša svoje ovocie. Začiatkom marca 2019 vyšli výsledky návštevnosti kina NOVA za uplynulý rok a z týchto štatistík sme boli príjemne prekvapení.

V Trnavskom kraji sme druhí najlepší

Ak si to porovnáme s rokom 2017, posunuli sme sa v náštevnosti vyššie až o tri priečky, a tak je naše kino navštevovanejšie ešte viac ako v okolitej Galante alebo Šali a predbiehame aj oveľa väčšie mestá. Napríklad, v rámci jednosálových kín v Trnavskom kraji sme v poradí druhí najlepší. Samozrejme, ovplyvňuje to aj skutočnosť, že jednosálové kiná vo väčších mestách majú svoju konkurenciu aj v multiplexoch. Faktom však zostáva, že medzi jednosálovými kinami na Slovensku sme sa s tržbou za rok 2018 umiestnili na krásnom 13. mieste z 99 hodnotených. Tržba za rok 2018 bola cca 112 000 eur pri 582 predstaveniach.

Aké filmy zaujali divákov v roku 2018 najviac?

Tým, že si Seredčania chodia pozrieť najnovšie trháky, komédie či rozprávky do kina NOVA, podporujú nielen naše lokálne kino, ale aj kultúru v našom meste. Najviac ľudí v Seredi si počas Vianoc a zimných prázdnin pozrelo animovanú komédiu Grinch o zelenom a večne mrzutom škriatkovi, ktorý nemá rád Vianoce. Na druhom mieste sa umiestnilo tretie pokračovanie krásnej rozprávky od známeho režiséra Genndyho Tartakovskeho – Hotel Transylvania 3 a na treťom mieste v počte návštevnosti skončil film Päťdesiat odtieňov slobody.

Pri štvrtom mieste, na ktorom sa umiestnil film Bohemian Rapsody, sme ostali mierne prekvapení, nakoľko sme ho očákavali na prvých priečkach. S oscarovým hercom Rami Malekom v hlavnej úlohe by si to určite zaslúžil. Na piatej priečke v Seredi skončil film Backstage a šieste miesto sa ušlo Avengers: Nekonečná vojna. Už teraz sme zvedaví, ako dopadne tohtoročná celková návštevnosť. Aj vďaka rekordnej Trhline alebo ďalším veľkým filmovým návratom ako je Príbeh hračiek 4, Hviezdne vojny IX, Avengers: End Game a kopa ďalších, môže ísť o rekordné čísla seredského kina.

Najúspešnejšie filmy v kine NOVA v roku 2018:

1. Grinch

2. Hotel Transylvánia 3: Strašidelná dovolenka

3. Päťdesiat odtieňov slobody

4. Bohemian Rhapsody

5. Backstage

6. Avengers: Nekonečná vojna

7. Včielka Maja 2: Sladké hry

8. Rodinka úžasných 2

9. Deadpool 2

10. Jurský svet: Zánik ríše

Najúspešnejší film v seredskom kine NOVA v roku 2018.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdroje: novinky.sered.sk
Zdieľať na Facebooku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.