26.09.2020, meniny má
reklama
26. júna 2019

Toto sú najkrajšie romantické vyhliadky nielen pre zaľúbených Seredčanov. Tie výhľady si zamilujete

reklama

Pozorovanie hviezd, západov a východov slnka alebo iných prírodných úkazov patrí jednoznačne k letným aktivitám. Najmä ak sa o tieto jedinečné výhľady máte s kým podeliť. A preto vám v dnešnom článku prinášame výber piatich najromantickejších miest, kam by ste sa rozhodne mali zájsť pozrieť nielen so svojou polovičkou, ale aj na vlastnú päsť.

#1 Šianec, Hlohovec

Jedna z najznámejších vyhliadok a taktiež obľúbené miesto Seredčanov sa nachádza na južnom okraji mesta Hlohovec na prírodnej vyvýšenine a nesie názov Šianec. Na vyhliadku sa dá dopraviť autom a odporúča sa navštevovať ju v neskorších hodinách kvôli lepšej viditeľnosti. Vo večerných hodinách sa tu môžete pokochať krásnou hviezdnou oblohou či nočným výjavom na osvetlený Hlohovec. Vzdialenosť od Serede: 32 km.

Zdroj: hlohovecko.sk

#2 Kalvária, Nitra

Nitrianska Kalvária je miesto určené nielen pre zaľúbencov, ale aj pre obdivovateľov hviezd a nočnej oblohy. Vyhliadka bola pred dvoma rokmi vybavená novým ďalekohľadom, ktorý nahradil pôvodný a záujemcom ponúka 25-násobné zväčšenie. Vzdialenosť od Serede: 33 km.

Zdroj: mapio.net

#3 Zraková pyramída, Súľov-Hradná

Neďaleko Žiliny leží obec Súľov, ktorá sa môže pochváliť nielen svojou krásnou prírodou, ale aj turistickou atrakciou – zrakovou pyramídou, ktorá je umeleckým dielom od Juraja Gábora. Vďaka svojmu netradičnému tvaru je dokonalým miestom pre umelecké fotky a stále láka viac a viac turistov. Cesta sem je však možná len pešo, takže pred samotným výhľadom na Súľovské vrchy (skaly) si môžete dopriať 30-minútovú túru prostredím Súľova. Návšteva pyramídy je možná v každom ročnom období a jej výhľady sú vždy nezabudnuteľné a pripravené byť postnuté online. Vzdialenosť od Serede: 148 km.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

?

Príspevok, ktorý zdieľa Eliška (@eliedecember),

#4 Smolenický zámok, Smolenice

V poradí štvrtá odporúčaná destinácia je Smolenický zámok, pri návšteve ktorého sa môžete pokochať ďalekosiahlym výhľadom priamo z veže zámku. Okrem toho priľahlý anglický park s rybníkom priam vábi k príjemnému pikniku. Romantické chvíle môžete stráviť aj pri prechádzke po turistických chodníčkoch v okolitej prírode či pri výstupe na vrch Molpír s hradiskom z doby železnej. Vzdialenosť od Serede: 38 km.

Zdroj: smolenice.com

#5 Rozhľadňa Dolná Nitra, Klasov

Neďaleko Nitry sa nachádza malebná obec Klasov, ktorá turistom ponúka 15-metrovú rozhľadňu z červeného smreka. Rozhľadňa sa nachádza na obecnom pozemku a je z nej vidieť široké okolie pohoria Tribeč, Zobor a Pohronský Inovec, no aj priľahlé vinohrady. Toto miesto je vhodné na víkendový piknik alebo výlet s deťmi. Vzdialenosť od Serede: 47 km.

Zdroj: sdetmi.com

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku