20.04.2024, meniny má
25. októbra 2022

Trnavčan Dávid Gettín vyhral v ôsmom kole seredskej šípkarskej ligy. Pozrite si celkové výsledky tohto kola

Zdroj: FB Darts Club Sereď

Šípky sú populárny šport medzi ľuďmi. Počas ôsmeho kola, ktoré sa uskutočnilo v piatok 21. októbra 2022 v Bowling centrum Dunajská Streda, vyhral Trnavčan Dávid Gettín.

Pozrite si celkové výsledky tohto kola, ako aj ďalšie podrobnosti. Informácie priniesol Darts Club Sereď na ich Facebooku.

Víťaz Dávid Gettín a výsledky ôsmeho kola šípok

V piatok 21. októbra 2022 sa ôsmeho kola seredskej šípkarskej ligy zúčastnilo 44 účastníkov. Uskutočnilo sa v Bowling centrum Dunajská Streda. Chod ligy bol zmodernizovaný štyrmi novými tabletmi, na ktorých si hráči zapisovali svoje nahraté skóre. Ako inšpirácia poslúžil šípkarský klub z Nitry, v ktorom už tento systém funguje.

Medzi 44 účastníkmi bolo aj niekoľko nováčikov, ktorí si prišli zahrať po prvýkrát. Sezóna je úspešne za polovicou, pričom výsledky budú ešte zamiešané. Hoci sa ešte nevie, kto bude favorit na celkové víťazstvo, organizátori sú zvedaví, kto najlepšie zvládne posledných šesť kôl.

Hoci si favoriti podržali ich postupové miesta v tomto kole, tabuľky sa menili v svižnom tempe. Prekvapivým bol fantastický výkon Jána Prágera. Ten si pripísal tri výhry. Fantastický výkon taktiež predvádzal skúsený Marián Košecký reprezentujúci klub z Topoľčian. Ako podporu mal manželku s dcérou.

Mariánovi Košeckému prekazil cestu do finále Igor Haršányi, ktorý predviedol svoj najlepší výkon sezóny. Vďaka tomu, že mal heroické výkony, dokázal postupne otáčať zle vyvíjajúce sa zápasy. Ako súpera vo finále mal Dávida Gettína z Trnavy. Ten ovládol tretie kolo s pomerom 4:0.

V rámci ocenení dostali účastníci poukážky na nákup od Sportino.sk, vďaka ktorým si môžu kúpiť to najlepšie vybavenie. Od spoločnosti Hubert Sekt dostali najlepší účastníci už neodmysliteľný sekt. Najlepší hráči môžu taktiež začínať svoj deň s kávou od podniku Coffee Veronia. Víťaz získal tiež poukážku od baru Pod vežou v Šúrovciach.

FINÁLOVÉ PORADIE
  • Dávid Gettín
  • Igor Haršányi
  • Marián Košecký
  • Ján Jásovský
BODOVANÉ UDALOSTI
  • Zatvorenie legu nad 100: 1x Dušan Javor (134), 1x Marián Košecký (116), 1x Igor Haršányi (109), 1x Branislav Toncr (100)
  • Zatvorenie Bullom: 1x Ivan Kunkela
  • Bingo 180: 1x Pavol Loffay, 1x Erika Šujdáková, 1x Ján Jasovský, Igor Haršányi
  • Zatvorenie do 18 šípky: 2x Dávid Gettín, 1x Pavol Loffay, 1x Roman Marföldi

Ďalšie kolo sa uskutoční v piatok 28. októbra 2022 v Bowling centre Dolná Streda. Účastníci sa môžu registrovať na telefónnom čísle 0915 374 056 alebo pomocou správy a messenger SEREĎ DARTS CLUB. Registrácia končí o 16.30 hod.