26.11.2020, meniny má
2. marca 2020

Trnavský bikesharing má novú sezónu, mesto nakúpilo ďalšie elektrobicykle. Využili by podobný projekt aj Seredčania?

Trnavský bikesharing má novú sezónu, mesto nakúpilo ďalšie elektrobicykle. Využili by podobný projekt aj Seredčania?
Zdroj: trnava.sk
reklama

Trnava už v roku 2018 po vzore zahraničných miest zaviedla systém vypožičateľných elektrobicyklov bez potreby parkovacích staníc. Mesto sa aj týmto spôsobom snaží chrániť životné prostredie. V prvej sezóne si približne 2000 Trnavčanov vypožičalo mestské elektrobicykle viac než 110 000-krát. Tento rok mesto z vlastného rozpočtu zakúpilo 38 nových elektrobicyklov. Okrem toho už tento systém nebude vlastniť súkromná spoločnosť, ale samotné mesto.

Trnavský bikesharing

Zmenou prevádzkovateľa sa zmenil aj názov na Trnavský bikesharing. Od novej sezóny bude pre záujemcov k dispozícii až 118 elektrobicyklov, ktoré sa budú postupne vykladať v čase od 2. do 6. marca 2020. Zaregistrovať sa dá v klientskom centre, na webe alebo cez bezplatnú mobilnú aplikáciu Freebike. Bicykle môže používať každý, kto má viac ako 18 rokov a zaplatí vstupný poplatok 20 eur, ktorý  slúži ako kredit v prípade využívania platených výpožičiek. Systém elektrobicyklov je nastavený na krátkodobý presun po meste a výpožička bicykla do jednej hodiny stojí maximálne 1 euro. Nemôže sa však jazdiť po pešej zóne a zakázaná je aj jazda na bicykli viac než jednej osoby.

Trnava ako jedno z najekologickejších miest Slovenska

Mesto chce zdieľanými elektrobicyklami poskytnúť ľuďom rýchlu dopravu v rámci Trnavy tak, aby čo najmenej zaťažovali dopravnú infraštruktúru. Cyklisti už majú v Trnave k dispozícii dobre rozvinutú sieť cyklochodníkov, ktorá sa každým rokom rozširuje. Najnovšie pribudne v Trnave cyklotrasa na Saleziánskej ulici. Okrem toho bola nedávno v Trnave dokončená aj prvá cykloveža na Slovensku, o ktorej si môžete prečítať viac v našom staršom článku.

My v redakcii dávame takémuto projektu jednoznačne palec hore. Nielenže berie ohľad na životné prostredie, ale zároveň odľahčí cestnú premávku. Využívali by takýto bikesharing aj Seredčania? Budeme radi, ak nám do komentárov napíšete váš názor.

zdroj: trnava.sk

zdroj: trnava.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: mytrnava.sme.sk, trnava.sk, startitup.sk
Zdieľať na Facebooku