19.05.2024, meniny má
18. apríla 2024

Trnavský samosprávny kraj úspešne pokračuje v modernizácii Domova sociálnych služieb pre deti a dospelých Šoporňa – Štrkovec

Trnavský samosprávny kraj úspešne pokračuje v modernizácii Domova sociálnych služieb pre deti a dospelých Šoporňa – Štrkovec
Zdroje: Trnavský samosprávny kraj/soporna.sk
reklama

Trnavský samosprávny kraj aj v tomto roku pokračuje v modernizácii a rozširovaní kapacít zariadení sociálnych služieb na území svojho kraja. Jedným z nich je Domov sociálnych služieb (DSS) pre deti a dospelých Šoporňa – Štrkovec.

TTSK začal počas minulého leta s výstavbou nového objektu ako aj obnovou existujúcich budov. Plánovaná doba výstavby v celkovej hodnote viac ako 2,7 milióna eur je 18 mesiacov pričom stavebné práce by mali byť hotové do konca tohto roka.

Práce by mali byť hotové do konca tohto roka

Nová dvojpodlažná budova bude nadväzovať na jestvujúce zariadenie. Na prízemí sa bude nachádzať kuchyňa, jedáleň a na poschodí päť samostatných buniek s kapacitou pre dvadsať klientov zariadenia. V rámci starostlivosti o klientov bude súčasťou budovy aj terapeutická miestnosť, ošetrovňa či ambulancia.

Vďaka rekonštrukcii existujúcej administratívnej budovy vznikne chránené bývanie, ktoré bude mať maximálnu kapacitu šesť klientov. Ako súčasť izieb je tiež navrhnutá kuchynka aj hygienické jadro, v budove je tiež vybudujú samostatnú prevádzku práčovne.

reklama

Najnovšie boli v prístavbe na oboch poschodiach dokončené vnútorné omietky a vo vnútorných priestoroch prebieha realizácia obkladov a dlažby, ako aj vonkajšej fasády objektu.

sociálnych

Zdroj: TTSK

„Naším cieľom je zabezpečenie kvalitného, bezpečného a dostupného prostredia pre aktuálnych aj budúcich klientov zariadení sociálnych služieb. Aj naďalej pokračujeme vo výstavbe, rozširovaní kapacít a ich modernizácii. Pri Domove sociálnych služieb pre deti a dospelých v Šoporni – Štrkovci pristavíme novú budovu, v ktorej sa bude nachádzať kuchyňa, jedáleň, izby so zázemím pre klientov, ale aj administratívna časť.

Prestavbou bývalej administratívnej budovy zase vytvoríme nové chránené bývanie. V ňom budú pre klientov vytvorené podmienky pre samostatný život za pomoci asistencie,“ povedal ešte začiatkom minulého leta trnavský župan Jozef Viskupič.

Zdroj: TTSK

Zdroje: TTSK, seredsity.sk
Zdieľať na Facebooku