19.01.2021, meniny má
16. decembra 2020

Trvalé parkovanie v Seredi bude od nového roka drahšie. O koľko sa navýši suma za vyhradené parkovacie miesto?

Trvalé parkovanie v Seredi bude od nového roka drahšie. O koľko sa navýši suma za vyhradené parkovacie miesto?
Zdroj: sk.wikipedia,org/topbyvanie.sk
reklama

Mesto Sereď môže podľa § 3 ods. 2 zákona č. 135/1961 Zb. o pozemných komunikáciách v znení neskorších predpisov (cestný zákon) formou rozhodnutia vyhradiť parkovacie miesto na verejnom priestranstve a na komunikáciách, na ktorých je príslušným cestným správnym orgánom. Rozhodnutie mesto Sereď vydá po odsúhlasení príslušným dopravným inšpektorátom ODI Galanta.

Trvalé parkovanie na verejných parkoviskách mesta Sereď bude od januára budúceho roka drahšie. Poslanci mestského zastupiteľstva na svojej novembrovej schôdzi (12. 11.) schválili zmenu všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o miestnej dani, ktorou upravili niektoré sadzby. Naposledy mesto menilo sadzby pred deviatimi rokmi.

Zdroj: TASR

Koľko zaplatia obyvatelia Serede za vyhradené miesto?

Za trvalé parkovania vozidla do 3,5 tony na vyhradenom parkovisku na verejnom priestranstve budú obyvatelia Serede platiť sumu 252,29 eura za jedno parkovacie miesto za rok namiesto doterajších 201,30 eura. V prepočte na meter štvorcový (m2) a deň sa pôvodná sadzba 0,04 eura zvýši na 0,064 eura.

Zmena nastane aj u držiteľov preukazu ZŤP

Viac zaplatia aj držitelia preukazov zdravotne ťažko postihnutého (ZŤP) občana odkázaní na individuálnu dopravu vozidlom. Po novom zaplatia za jedno parkovacie miesto 51,25 eura, doteraz to bolo 30 eur. Denná sadzba za m2 bude 0,013 eura namiesto doterajšieho 0,006 eura. V diskusii odzneli návrhy na ponechanie doterajších sadzieb pre ZŤP, v hlasovaní ale neprešli s odôvodnením, že už schválená sadzba je zľavou pre týchto vlastníkov vozidiel.

 

Zdroj: etabulky.sk

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: sered.sk
Zdieľať na Facebooku