18.10.2021, meniny má
30. augusta 2021

Údajne najstrašidelnejšie miesto na Slovensku sa nachádza neďaleko Serede. V Krvavých Šenkoch by ste obyvateľov už nenašli

Údajne najstrašidelnejšie miesto na Slovensku sa nachádza neďaleko Serede. V Krvavých Šenkoch by ste obyvateľov už nenašli
Zdroj: mapio.net/pravda.sk - Tatiana Michalková
reklama

Pokiaľ sa zaujímate o strašidelnú históriu a legendy z nášho okolia, nemusíte za nimi chodiť vôbec ďaleko. Len 23 kilometrov od Serede sa pri Nitre nachádza miesto, ktoré oblúkom obchádza aj bývalý starosta. Reč je o Krvavých Šenkoch – časti obce Lehota, ktorej neobvyklý názov nám už napovedá o jej temnej minulosti.

Ak by ste sem prišli, obyvateľov by ste hľadali márne. Domy a budovy zostali napospas prírode, pretože poslední ľudia odišli z Krvavých Šenkov už pred rokmi. Ďalšou zvláštnosťou je aj to, že sa v obci nenachádza žiaden signál, preto si návštevu opusteného miesta dobre rozmyslite.

Názov nesie po legende o chladnokrvnej vražde

Pozornosť vzbudzuje už samotný názov – Krvavé Šenky, ktorý nevznikol len tak náhodou. Prvý príbeh ako vytrhnutý z hororu sa tu odohral v roku 1848, kedy tu fungoval prístavný hostinec. Ubytovať sa tu mal pán z Dobrej Vody aj so svojimi mužmi, ktorému sa zapáčila miestna slúžka.

Pánovi ponúkli víno, no slúžka mu potajme podala lístok s varovaním, že je otrávené. „Pán sa radšej vína nedotkol a šiel si ľahnúť. V izbe však našiel krvavú plachtu, a tak dvere zabarikádoval. V noci sa mu do izby začali dobíjať zbojníci so sekerami.

Našťastie, vtedy dorazil do krčmy aj jeho sluha, ktorý sa zdržal so svojím koňom v Hlohovci. Svojho pána s pomocou ďalších sluhov zachránil a šéfa zbojníkov zadržali. Potom celú krčmu prehľadali a v pivnici našli tri mŕtve dievčatá. Hovorí sa, že zbojníci posielali mladé dievčatá Alžbete Báthoryovej,“ povedal pre PLUS 7 dní bývalý starosta Ondrej Práznovský.

Zdroj: topdesat.sk

Hostinec plný tajomstiev

Z minulosti môžeme spomenúť ešte príbeh, ktorý pre nevernú ženu skončil tragickou smrťou. Jej muž sa po odhalení pravdy rozhodol hodiť ju do studne. Avšak vytiahli a zachránili ju ľudia z osady. Keď ju muž zbadal, aká je z tej vody napuchnutá, povedal, že takú ženu nechce a sotil ju tam späť.

V kronike na Obecnom úrade v Lehote sa nachádza zápis, podľa ktorého sa tu v 50. rokoch 20. storočia mali ubytovať cestovatelia. Tých čakalo v hostinci nemilé prekvapenie, keď v huspenine našli prst človeka aj s prsteňom.

Povery, ktoré zostávajú záhadou

Bonusom sú aj dve údajné historky, ktoré len dodávajú na tajuplnosti tohto miesta. V roku 1996 sa tu podľa Hashtagu mal deliť lup z najväčšej bankovej krádeže v histórii Slovenska, ktorá sa udiala v Nitre.

Zmizlo vtedy 173 miliónov korún, čo je dnes v prepočte približne 5 miliónov eur. Dôkazom má byť aj skutočnosť, že jedným z právoplatne odsúdených je aj Gustáv Ikér, ktorý mal podľa obchodného registra adresu práve v Krvavých Šenkoch.

Poslednou zaujímavosťou je známa historka o taxikárovi, ktorý v noci zastavil v Krvavých Šenkoch žene. Tá sedela celý čas na zadnom sedadle bez slova. Keď sa vodič otočil, aby ju skontroloval, zistil, že sa vyparila. Jediná vec, ktorá po nej zostala, bola mláka a mokré sedadlo.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Urbex 2K17 (@marcelito_recinsky)

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: pravda.sk, plus7dni.pluska.sk, hashtag.zoznam.sk
Zdieľať na Facebooku