21.05.2024, meniny má

Ulica 8. mája sa finalizuje a ďalšie tri servisné správy z mesta, ktoré by vás mohli zaujímať.

15. júla 2018
15. júla 2018

Ulica 8. mája sa finalizuje a ďalšie tri servisné správy z mesta, ktoré by vás mohli zaujímať.

reklama

Niektoré správy sú možno pár dní staršie, no aj tak by sme o nich chceli informovať širokú verejnosť. Dobrou správou pre občanov je finalizácia ulice 8. mája. Zrekonštruovanú cestu ocenia nielen vodiči, ale aj obyvatelia danej ulice. Informácie sme čerpali z webu novinky.sered.sk a na samotné miesta sme sa s foťákom rozhodli ísť aj my.

OPRAVY VÝTLKOV V MESTE

Opravy výtlkov potrebuje naše mesto ako soľ a niektoré z nich ste mohli vidieť aj v nášom článku o výtlkoch v meste. Na ich opravu sa používa špeciálna technika studenej asfaltovej zmesy, ktorá je primárne určená na opravu komunikácií menšieho rozmeru.

Ako uviedol Marián Šišo, vedúci Oddelenia rozvoja mesta na MsÚ, výtlky boli opravené na uliciach Poštová, Malá ulička, Priemyselná, Vinárska a ďalšie.  S opravami komunikácií vo vlastnej réžií bude mesto pokračovať.

Dodávateľ asfaltovej zmesy: Firma Rovami s.r.o. zo Sládkovičova

reklama

Cena: 720€, konkrétne išlo o 2 tony zmesy + zaškolenie interných pracovníkov.

 

REKONŠTRUKCIA ŠKÔLKY NA KOMENSKÉHO ULICI

Momentálne prebieha rekonštrukcia škôlky na Komenského ulici. Ako sa uvádza na webe novinky.sered.sk, pracovníci realizačnej firmy vykonávajú na budovách zateplenie obvodového plášťa, zateplenie strešného plášťa, výmenu otvorových konštrukcií v minimálnom rozsahu a rekonštrukciu elektrickej inštalácie. Projekt počíta aj s úpravami dažďovej kanalizácie. Súčasťou projektu bude vybudovanie bezbariérového vstupu do budovy, ktorý v minulosti nebol k dispozícii.

Jednotlivé sumy investícií na budovách materskej skôlky Komenského A a B nájdete TU.

NOVÁ AUTOMATICKÁ RAMPA NA ZBERNOM DVORE

Postupnou rekonštrukciou prechádza aj náš zberný dvor. Jednou z noviniek je automatická závora, ktorá púšťa dnu obyvateľov využívajúcich zberný dvor v našom meste a zefektívňuje prácu interným pracovníkov zberného dvoru.  Ďalej sa zrekonštruovala vstupná brána a zakúpený bol aj prístroj na rezanie plastových fliaš.

Tieto zmeny sú súčasťou projektu “Rozšírenie triedeného odpadu”. Ak sa chcete dozvedieť viac o jednotlivých investíciach v rámci tohto projektu, prečítajte si tento článok.

FINALIZÁCIA ULICA 8. MÁJA

V týchto dňoch môžete na ulici 8. mája vidieť nový asfaltový povrch. Ulica bola dlhodobo v zlom stave. Zničené obrubníky, zničený asfalt a rozsiahle výtlky spôsobovali cyklistom a vodičom veľké problémy. V najbližších dňoch dokončia robotníci ešte niektoré malé úpravy. Rekonštrukcia mala trvať cca 6 týždňov, práce prebiehali od začiatku júna 2018. Zhotoviteľom bola spoločnosť Današ z Veľkého Zálužia.

Zdieľať na Facebooku