04.03.2024, meniny má
14. októbra 2022

Ulice v Trnave opäť zaplní obľúbené podujatie. Pozývame vás na októbrový Trnavský rínek

Ulice v Trnave opäť zaplní obľúbené podujatie. Pozývame vás na októbrový Trnavský rínek
Zdroje: FB Mesto Trnava/FB Trnavský rínek
reklama

Po vyše dvoch rokoch sa uskutoční obľúbený Trnavský rínek. Príďte si užiť jesennú rínkovú atmosféru, nakúpiť pekné veci, pochutnať na dobrom jedle a stretnúť priateľov.

Môžete sa tešiť na viac ako sto predajcov, hudobný program, kreatívne workshopy a nebudú sa nudiť ani deti, pre ktoré sú pripravené divadielka a veľa zábavných aktivít.

Trnavský rínek prinesie program pre všetkých

Trnavský rínek organizuje Bronco n.o. v spolupráci s mestom Trnava. Podujatie sa uskutoční v sobotu 15. októbra 2022 od 9.00 do 17.00 hod. v Trnave na Kapitulskej ulici, Námestí sv. Mikuláša a Ulici M. Sch. Trnavského.

Tešiť sa môžete na bohatý program pre všetkých. Súčasťou bude aj dobré jedlo, tvorivé dielne a burza kníh.

reklama

Zdroj: FB Trnavský rínek

Dom hudby zaplní detský smiech

Počas celého dňa tu nájdete divadielka pre deti. Privíta ich Divadlo na hojdačke s predstavením Žabí princ, Divadlo Morgonrock s predstavením O čertovi Kolofónovi v ukrajinskom jazyku a tiež predstavenie v slovenskom jazyku o mýtickom bojovníkovi menom Zero Waste, ktorý povstal zo záplavy nevytriedeného a nerozložiteľného odpadu.

Vo dvore Domu hudby budú prebiehať rôzne workshopy a dielne s Baterkárňou. Vo svojom stánku budú prijímať aj humanitárnu pomoc pre rodiny v núdzi. Priniesť sem môžete trvanlivé potraviny, hygienické potreby či teplé oblečenie. Atmosféru Schneiderovej uličky bude dopĺňať pouličná hudba.

„Sme rady, že sa nám podarilo spolu s Trnavským osvetovým strediskom dohodnúť a využiť pre program ich krásny dvor, ktorý ľudia poznajú ako Dom hudby na Schneiderovej ulici,“ uvádzajú organizátorky z Bronco n.o.

Tvoriť sa bude v parku na Kapitulskej

V parku na Kapitulskej ulici sa bude tvoriť, čítať, hrať a spievať. Pripravené budú tekvice na výrobu strašidielok, ktoré si deti môžu rôzne dotvoriť a zobrať domov. Chýbať nebude ani obľúbené maľovanie na tvár. V spolupráci s rôznymi trnavskými škôlkami a organizáciami sa deti môžu počas dňa zapojiť do rozličných tvorivých aktivít.

Súčasťou programu bude aj komentovaná prehliadka Trnava vo filme, vďaka ktorej odhalíte filmové príbehy spojené s Kapitulskou ulicou. V parku nájdete aj Trnavské rádio, ktoré bude počas dňa robiť rozhovory s organizačným tímom, predajcami a návštevníkmi rínku a v živom vysielaní tak sprostredkovávať atmosféru z Kapitulskej.

Predstaví sa vám 130 predajcov lokálnych a poctivých značiek. Tešiť sa môžete na originálne kúsky oblečenia, knihy, kvety, prírodnú kozmetiku, drevené či textilné hračky pre deti. Nájdete tam aj stánky s chutnými lekvármi, chilli omáčkami, sirupmi, aróniou, sušeným ovocím alebo voňavým korením.

Ulice Trnavy zaplní aj hudba

Trnavský rínek je okrem trhu aj malým pouličným festivalom v centre Trnavy. Hlavné pódium bude na schodoch pri vstupe do parku na Kapitulskej ulici. Hudobný program otvorí nová lokálna kapela z Trnavy Ychabods. Trh rozozvučí aj trnavská cimbálovka Gypsy Elegance a melódie z celého sveta zahrá Kráter kartel.

Atmosféru Trnavského rínku budú dopĺňať aj pouliční umelci. Počas dňa sa vám predstavia flautista Jakub Brunner, heligonkár Jozef Heteš a píšťalkár a fujarista Adam Faun Magula. Celý program si môžete pozrieť pod článkom.

Zdroj: FB Trnavský rínek

Zdroj: FB Trnavský rínek

Zdroje: FB Trnavský rínek, trnavskyhlas.sk, mytrnava.sme.sk
Zdieľať na Facebooku