08.12.2023, meniny má
4. novembra 2022

Úspešná autorka Ružena Scherhauferová predstaví novú knihu. Láska z Bagdadu sľubuje napínavý príbeh lásky

Úspešná autorka Ružena Scherhauferová predstaví novú knihu. Láska z Bagdadu sľubuje napínavý príbeh lásky
Zdroj: seredsity.sk
reklama

Ružena Scherhauferová sa narodila vo Svodove pri Želiezovciach. Predtým ako začala učiť v roku 1991 na Základnej škole v Seredi, pracovala v oblasti kultúry a školstva v Trnave. V súčasnosti žije a tvorí svoje fantastické romány v našom meste.

Okrem písania sa venuje aj rôznym iným aktivitám. Literárne večery sa jej podarilo rozbehnúť aj v dennom centre pre seniorov. Miluje ľudí, farby a život. Vo voľnom čase rada kreslí, maľuje a súkromne sa venuje aj logopédii.

Zložitý príbeh o Sáre a Aramovi

Mestské múzeum v Seredi opäť pozýva na Literárny večer Ruženy Scherhauferovej. Na tomto čitateľmi obľúbenom podujatí známa spisovateľka predstaví svoju novú knihu Láska z Bagdadu.

Ako autorka sama opisuje svoju novú, čerstvo vydanú 300-stranovú knihu
„Na svoje si prídu tí, ktorí milujú komplikované príbehy o láske.“

reklama

Literárny večer sa uskutoční v piatok 11. novembra 2022 o 17.00 hod v Mestskom múzeu v Seredi.

Autorka knihy Ružena Scherhauferová spolu s Mestským múzeom v Seredi pozvali aj zaujímavých hostí. Tešiť sa môžete na spisovateľku a dramaturgičku Danu Hlavatú a speváčku, skladateľku a pedagogičku Janu Andevsku.

Nesmú chýbať ani výnimoční hostia

Danu Hlavatú môžete poznať ako prozaičku, dramaturgičku a výtvarníčku. Venuje sa nielen rozhlasovej tvorbe, televíznej scenáristike, ale aj próze pre deti i dospelých. Momentálne pracuje ako dramaturgička v RTVS a na konte má ocenenia z rozličných súťaží.

Jana Andevska je speváčka, skladateľka a pedagogička. Pochádza z Trnavy a hudobne pôsobila 12 rokov v ďalekom New Yorku. Na konzervatóriu študovala hru na husliach, neskôr pokračovala na Vysokej škole múzických umení v Bratislave a na Hudobnej univerzite v New Yorku.

Zdroj: FB Dom Kultúry Sereď

Zdroje: FB Dom Kultúry Sereď, seredsity.sk, FB Ružena Scherhauferová, janaandevska.com, litcentrum.sk
Zdieľať na Facebooku