17.02.2020, meniny má
8. apríla 2019

Úspešní seredskí taekwondisti získali 15 medailí na medzinárodnej súťaži v Maďarsku

Úspešní seredskí taekwondisti získali 15 medailí na medzinárodnej súťaži v Maďarsku
KLUB TAEKWON-DO ITF HONG RYONG SEREĎ
reklama

V sobotu 6. apríla 2019 sa seredskí taekwondisti prvýkrát zúčastnili na medzinárodnej súťaži Spirit Open, ktorá sa každoročne koná v Budapešti. Za seredský klub zápasilo v kategóriách od žiakov až po veteránov 18 súťažiacich a mnohí z nich si domov odniesli medaily.

V hlavnom meste Maďarska bojovalo v ôsmich ringoch viac než 460 súťažiacich z 10 krajín Európy a Ázie a nechýbali medzi nimi ani viacerí medailisti z majstrovstiev Európy či sveta. Konkurencia teda bola viac než silná.

Klubu zo Serede sa tentokrát medailovo najviac darilo v najnáročnejšej disciplíne, ktorou je sparing. V nej získali spolu neuveriteľných 11 medailí. Najúspešnejšou seredskou zápasníčkou bola v športovom boji Michaela Šuláková, ktorá postupne porazila slovenskú súperku z bratislavského klubu, následne maďarskú pretekárku a vo finále opäť zástupkyňu z Maďarska, tentokrát z domáceho budapeštianskeho klubu. Michaela si tak zaslúžene odniesla zlatú medailu.

Zdroj: KLUB TAEKWON-DO ITF HONG RYONG SEREĎ

Seredčania opäť úspešní

Veľmi dobre sa Seredčanom darilo tiež v disciplíne špeciálnych techník, teda kopov na výšku vo výskoku, kde sa až traja zo štyroch našich zástupcov dostali na stupeň víťazov. Medzi juniormi to bol Peter Štrpka, medzi juniorkami Ema Valenčíková a za seniorov Juraj Kollár. Všetci traja si zhodne „vykopali“ striebornú medailu.

Celkovo získala Sereď na súťaži Spirit Open 2019 15 medailí1 zlatú, 6 strieborných a 8 bronzových.

Do konca aktuálnej súťažnej sezóny zostávajú necelé tri mesiace a členovia seredského klubu sa ešte zúčastnia na minimálne troch medzinárodných súťažiach, kde budú mať opäť za cieľ dosiahnuť čo najlepšie výsledky.

Výsledky:

1. miesto: Michaela Šuláková (sparing)

2. miesto: Juraj Kollár (špeciálne techniky), Lucia Lakatošová (sparing), Oliver Rumanovský (sparing), Peter Štrpka (špeciálne techniky), Martin Švanda (sparing), Ema Valenčíková (špeciálne techniky)

3. miesto: Tomáš Dušecina (sparing), Juraj Ďuračka (zostavy), Alex Georgiev (sparing), Patrik Hrdlovič (sparing), Ľubomír Králik (sparing), Tamara Královičová (sparing), Valéria Sárkányová (sparing), Nathan Valencín (sparing)

Zdroj: KLUB TAEKWON-DO ITF HONG RYONG SEREĎ

Zdroj: KLUB TAEKWON-DO ITF HONG RYONG SEREĎ

Zdroj: KLUB TAEKWON-DO ITF HONG RYONG SEREĎ

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdroje: Tlačová správa: KLUB TAEKWON-DO ITF HONG RYONG SEREĎ
Zdieľať na Facebooku