18.10.2021, meniny má
24. septembra 2021

Úspešný klavírny virtuóz Norbert Daniš zo Serede vydáva svoju prvú knihu FUNtastický klavír. Podporte jej vydanie aj vy

Úspešný klavírny virtuóz Norbert Daniš zo Serede vydáva svoju prvú knihu FUNtastický klavír. Podporte jej vydanie aj vy
Zdroj: Archív Norberta Daniša/startlab.sk
reklama

Norbert Daniš je mladý a veľmi úspešný klavírny virtuóz z nášho mesta. Okrem toho, že je profesionálny klavirista, je aj pedagóg hry na klavír.

Dni, ktoré trávi so svojimi žiakmi, ho naučili, ako veľmi je dôležitá hudobná predstavivosť pre tých, ktorí trávia svoj čas s týmto skvelým nástrojom. Práve toto ho inšpirovalo k napísaniu knihy FUNtastický klavír – skladby s ilustráciami. Informácie o novej knihe Norberta Daniša priniesol startlab.sk.

Norbert Daniš

Štúdium na základnej umeleckej škole ukončil s vyznamenaním najlepšieho absolventa a ako 12-ročný bol prijatý na Konzervatórium v Bratislave ako mimoriadne nadaný žiak. Študoval na Vysokej škole múzických umení v Bratislave u Mariána Lapšanského, riaditeľa Slovenskej filharmónie. Norberta Daniša sme vám už predstavili v našom článku.

Zdroj: archív Norberta Daniša

Ako vznikla kniha?

Norbert Daniš okrem toho, že je klavirista a učiteľ, je aj skladateľ. 

„Všeobecným problémom takmer každého, kto sa učil hrať na klavíri, je, že časom ich hra akosi prestala baviť. Nadšenie ubudlo a hra už nebola taká atraktívna ako na začiatku. Zistil som, v čom je háčik. Problém vzniká, ak väčšina ľudí počas hrania nepremýšľa, nič si počas tvorby tónov nepredstavuje, skladba pre nich nemá príbeh, dej. Hrajú iba čierno-biele noty bez príbehu. Nudia sa,“ uvádza Norbert Daniš.

Na začiatku oslovil skvelú slovenskú výtvarníčku Žanetu Aradskú s požiadavkou, aby mu poskytla 10 obrázkov z jej tvorby. Norbert sa pustil do písania samotných skladieb od prvej až po desiatu, pričom sa inšpiroval týmito ilustráciami. 

Kniha obsahuje 10 nových klavírnych skladieb s jedinečnými ilustráciami a je určená všetkým nadšencom hry na klavíri od najmladších až po najstarších. Takto môže každý zo svojho nástroja vytvoriť FUNtastický klavír.

Zdroj: startlab.sk

Pre koho je táto kniha určená?

Skladby sú napísané zrozumiteľným hudobným jazykom, sú minimalistické, obsahom bohaté, majú chytľavú melódiu. Takže kniha je určená pre každého, kto pozná noty a má rád klavírnu hudbu.

Knižka neslúži ako edukačná kniha, ale ako pár skladieb pre potechu a radosť z vytvorených tónov. Aby vás skladby naozaj „chytili“, nájdete pri každej samostatnú ilustráciu, ktorá vám pomôže dotvoriť jej príbeh. Norbert doplnil do knihy aj miesto pre poznámky pre prípadné dopísanie vlastných myšlienok, ak by sme sa chceli k nim po čase vrátiť.

Ilustrácie a skladby majú spoločnú náladu, atmosféru a charakter, čo má za cieľ rozširovať vašu hudobnú predstavivosť.

Zdroj: startlab.sk

Diera na trhu

Cieľom tejto knihy je zaplniť dieru na trhu kvalitnou formou umenia prístupnou aj tým, ktorí nemajú hudobné vzdelanie, no túžia zhmotniť vo forme tónov hudobné krásno, rozvíjať svoju predstavivosť a nechať sa unášať svojou fantáziou. Hrať si pre radosť.

„Úprimne túžim po tom, aby sa umenie stalo súčasťou čo najväčšieho počtu ľudí, pretože od počiatkov bolo určené nám všetkým,“ dodáva Norbert.

Podpora od ľudí a forma predaja

Vydanie knihy nie je až taká jednoduchá záležitosť, nehovoriac o financiách. Aj napriek tomu, že Norbertovi Danišovi pri tvorbe jeho knihy pomohlo množstvo dobrých ľudí bez nároku na odmenu, tlač kníh, grafík, distribúcia, marketing a odmeny sú veci, pre ktoré potrebuje vašu pomoc.

Vydanie tejto skvelej knihy tak môžete podporiť priamo jej kúpou prostredníctvom tohto odkazu na Startlabe. Máte možnosť vybrať si odmenu v podobe rôznych vytvorených balíčkov a v rôznych cenách. Do skončenia kampane ostáva ešte 18 dní.

„Budem nesmierne rád, ak vám moja prvá kniha urobí radosť aj v skutočnosti. A ešte radšej budem, ak budete aj vy zo svojho klavíra vytvárať FUNtastický nástroj,“ dodáva na záver Norbert Daniš.

Zdroj: IG norbert.danis

Zdroj: startlab.sk

Zdroj: startlab.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: startlab.sk, IG norbert.danis
Zdieľať na Facebooku