23.07.2024, meniny má
29. júna 2024

Už v auguste si budeme môcť zakúpiť nový typ diaľničnej známky. Vodiči si však budú musieť dať pozor na jej platnosť

Už v auguste si budeme môcť zakúpiť nový typ diaľničnej známky. Vodiči si však budú musieť dať pozor na jej platnosť
Zdroje: Ministerstvo dopravy SR/freepik.com
reklama

Stalo sa vám niekedy, že ste omylom vyšli na diaľnicu aj keď ste nemali diaľničnú známku? Takúto chybu viete napraviť tak, že si do polnoci rovnakého dňa zakúpite diaľničnú známku na svoje vozidlo.

Sú však ale situácie, kedy rýchlostné cesty alebo diaľnice potrebujeme využiť len jednorazovo a za bežných okolností nevyužívame tieto služby. Na takéto prípady budeme môcť už čoskoro využiť novú – jednodňovú diaľničnú známku.

Jednodňovú diaľničnú známku kúpite už onedlho

Nová známka bude k dispozícii od 1. augusta a jej cena bude 5,40 eur. Okrem zavedenia jednodňovej známky schválil parlament aj zrušenie tzv. ročnej známky, namiesto ktorej zostane v ponuke už len 365-dňová.

„Som rád, že sme stihli schváliť zavedenie jednodňovej známky ešte pred letom. Výrazne tým pomôžeme všetkým, ktorí sa chcú vybrať na krátke výlety po Slovensku, a tiež zahraničným turistom, ktorí Slovenskom prechádzajú na ceste za letnou dovolenkou,“ povedal minister dopravy Jozef Ráž.

reklama
diaľničnú

Zdroj: Ministerstvo dopravy SR

Jednodňová známka bude platiť počas kalendárneho dňa, na ktorý bola zakúpená, nie 24 hodín od nákupu. Rovnako to funguje napríklad v Česku či Rakúsku.

Takže ak si jednodňovú známku zakúpime v pondelok o 16.00 hod. poobede, tak bude platná len do polnoci a nie do 16.00 hod nasledujúceho dňa. Na toto by ste si pri jej využití mali dať pozor, aby vám po čase neprišiel domov drahý pozdrav.

 

Zdroje: Ministerstvo dopravy SR
Zdieľať na Facebooku