23.07.2024, meniny má
26. júna 2024

Športový klub Dolná Streda má za sebou úspešnú sezónu. Futbalisti všetkých troch kategórií sa umiestnili na medailových priečkach

Športový klub Dolná Streda má za sebou úspešnú sezónu. Futbalisti všetkých troch kategórií sa umiestnili na medailových priečkach
Športový klub Dolná Streda
reklama

Športový klub Dolná Streda sa v súťažnom ročníku 2023/2024 v Oblastnom futbalovom zväze Galanta umiestnili na krásnych popredných miestach: U11 na 1.mieste a stali sa Majstrami okresu v Galante.

Dôležité je povedať, že ešte len v roku 2022/2023 prihlásil športový klub svoje mužstvo do súťaže U11 v ObFZ Galanta.

Vyjadrenie trénera U11 p. Ľuboša Tótha:

„Neviem, či sa to stáva často ale skôr nie, že by sa mužstvo, ktoré je len druhý rok v súťaži stalo Majstrovským mužstvom. Ďakujem chlapcom, za ich celoročnú prípravu a svedomitú prácu na tréningoch. Za nasadenie v zápasoch. Za to, že mnohokrát uprednostnili tímovú hru pred individuálnou radosťou z gólu. SPOLU sme to dokázali. Som na chlapcov naozaj HRDÝ!

Zdroj: Krištofiak Dávid

reklama

Ďakujem všetkým rodičom, za podporu, za všetok čas, čo chlapcom venovali – aj na cestách, na turnajoch, na zápasoch. Že som sa na Vás vždy mohol spoľahnúť. Všetkým fanúšikom, vedeniu klubu a nášmu fotografovi ďakujem tiež.“

Chlapci ani po skončení súťaže neoddychujú, usilovne trénujú. V najbližších týždňoch ich čaká ešte zaujímavý program. Dostali pozvanie a zúčastnia sa medzinárodného turnaja v Salzburgu. Turnaja sa zúčastní 20 mužstiev z rôznych krajín Európy. Po návrate si zmerajú sily na Slovensku – na Turnaji majstrov U11.

V lete chlapcov čaká susedské derby s mužstvom zo Serede. Veríme, že sa chlapcom bude dariť aj naďalej.

V sezóne 2023/24 klub Dolnej Stredy prvý raz prihlásil do súťaže aj mužstvo prípravky U9, ktorý skončili na krásnom 3. mieste v ObFZ Galanta.

Vyjadrenie trénera U9 p. Ľuboša Tótha – Chlapci, z ktorých niektorí predtým ako prišli k nám do mužstva ani nehrávali futbal, sa hneď v prvom ročníku súťaže pobili o prvé priečky v tabuľke

„Naozaj musím povedať, že ma umiestnenie chlapcov veľmi potešilo. Tým, že pre chlapcov bola súťaž niečím úplne novým, boli začiatky trošku ťažšie. Je pre mňa fakt zadosťučinením za všetku tú prácu, keď vidím ako sa chlapci zlepšujú. Chlapci robíte mi aj vy radosť. Chcem tiež poďakovať aj rodičom za ich podporu počas celej súťaže. Od novej sezóny prenechávam chlapcov novému trénerovi Rasťovi Duboveckému. Verím, že sa im bude dariť.“

dolná streda

Zdroj: Krištofiak Dávid

Sezónu 2023/2024 malo úspešnú aj A-mužstvo, ktoré v jarnej časti neprehralo ani jeden zápas a skončili taktiež na krásnom 3. mieste.

Vyjadrenie trénera A-mužstvo p. Mariána Ševčíka:

„Ponuku trénovať futbalové mužstvo dospelých v Dolnej Strede som prijal v letnom období v roku 2023. Nebolo veľa času na komplexnejšiu prípravu. V prvom rade som musel spoznávať nový kolektív futbalového oddielu. Výbor, hráčov a pomery v klube. Klub Dolnej Stredy má svoju bohatú futbalovú tradíciu. Ponuku som prijal i keď som bol rozhodnutý už ďalej v trénovaní nepokračovať. Mužstvo som prebral po hrajúcich tréneroch Davidovi Krištofiakovi, Michalovi Markechovi.

Prípravu na nový súťažný ročník som začal z dvadsaťdva členným kádrom hráčov. Vekový rozdiel v mužstve je správne vyvážený. Máme v mužstve staršiu, strednú aj mladšiu generáciu hráčov. Mojich nových zverencov som pomaly spoznával vďaka spolupráci a pomoci predošlých trénerov, ktorým za spoluprácu touto cestou úprimne ďakujem.

Najdôležitejšie za naším spoločným úspechom bolo, že chlapci od začiatku môjho vedenia mužstva rešpektovali a prijímali moju filozofiu v tréningovom procese.

Zdroj: Krištofiak Dávid

Káder hráčov má svoju kvalitu, no stále je sa na čom zlepšovať. Od úvodu sa káder hráčov dosť menil. Niektorí hráči z kádra z rôznych dôvodov vypadli, bolo treba mužstvo doplniť na chýbajúcich postoch, to sa nám podarilo a to bol základ úspechu. V bránke za zraneného Petra Mičányiho počas súťaže sa nám podarilo na hosťovanie nahradiť brankárom Marlonom Saidom z Váhoviec, ktorý nám odviedol dobrú prácu. Po odchode brankára Marlona Saida sme ho nahradili tiež kvalitným odchovancom nášho klubu brankárom Tomčányim Samuelom. Stabilizovala sa kostra mužstva, obrana hrala dlhodobo stabilne dobre.

V zálohe bola stabilná zostava, škoda zranenia Denisa Bosého v úvode jarnej časti. Dobrým výkonom ho nahradil Matúš Kuchta. Zloženie útoku sa dosť často menilo. K stabilne dobre hrajúcemu Patrikovi Komačkovi, ktorý ťahal mužstvo gólovo sa menili z rôznych dôvodov jednotliví hráči. Našťastie fluktuáciu jednotlivých hráčov na jednotlivých postoch, sa nám na zápasy vždy podarilo dobré vyskladať.

Preto sa nám podarilo dosahovať úspešné výsledky, o čom svedčí úspešná séria v devätnástich zápasoch bez prehry. Za tento úspech patrí veľká vďaka a poďakovanie p. starostovi Ľubošovi Šúrymu, členom výboru na čele s Jozefom Blahom, všetkým hráčom futbalového oddielu a našim fanúšikom.

V závere sa touto cestou Výbor ŠK chce poďakovať aj OZ Kikinda, ktorí klub podporovali usporiadateľskou službou, rodičom a príbuzným našich detí, ale aj A mužstva za ich podporu počas nielen majstrovských zápasov. Do nového ročníka 2024/2025 bude podpora všetkých našim motorom pre udržanie futbalu a osobnostného rozvoja našich hráčov a na oslavu najrozšírenejšieho športu na svete.

V novom ročníku súťaže 2024/25 nám pribudne ďalšie mužstvo, ktoré prihlasujeme do súťaže – kategória U13. Chceme aj touto cestou pozvať chlapcov, ktorí by si chceli zahrať futbal v klube, kde sa osobitná pozornosť venuje deťom aby prišli – sme pripravení prijať hráčov, do všetkých troch kategórií.

ŠK Dolná Streda sa snaží podporovať deti bez rozdielu.“

Športový klub Dolná Streda

Zdroje: Športový klub Dolná Streda
Zdieľať na Facebooku