18.10.2021, meniny má
18. septembra 2021

V Galante je WiFi v meste pre každého zadarmo. Na internet sa pripojíte na týchto miestach

V Galante je WiFi v meste pre každého zadarmo. Na internet sa pripojíte na týchto miestach
Zdroj: galanta.sk/intelligenttransport.com
reklama
V neďalekej Galante sa podaril projekt, ktorým sa nemôžu pochváliť len tak všetky mestá Slovenska. Vďaka tomuto novému projektu budú môcť obyvatelia mesta Galanta na verejnosti využívať širokopásmový internet s minimálnou rýchlosťou 30 Mbit/s zadarmo.

Bezplatné pripojenie pre všetkých

Zámerom celého projektu, ktorý nesie názov „Wifi pre mesto Galanta“, je vybudovanie WiFi prístupových bodov na miestach, kde je komunitný život. Návrh na tento projekt mesto podalo cez Operačný program Integrovaná infraštruktúra. Prostredníctvom projektu mesto poskytne bezplatné pripojenie všetkým obyvateľom a návštevníkom mesta Galanta.

„Eurofondové projekty sú veľmi často nekonečným príbehom, občas však aj so šťastným koncom… Takým je aj spustenie WiFi pre mesto Galanta. Do výzvy sme sa prihlásili ešte v roku 2018, doteraz trvali nekonečné kontroly procesu. Potom niekedy vyzeráme, že len sľubujeme a sľuby neplníme. Užívajme si spoločne rýchlosť 30 Mbit/s na námestí, v parku, na amfiteátri, či futbalovom štadióne. Ďakujem všetkým, ktorí priložili ruku k tejto stavbe storočia,“ vyjadril sa primátor Galanty Peter Paška na svojom Facebooku.

 WiFi chytíte na týchto miestach

Projekt sľubuje zriadenie prístupových bodov na internet na nasledujúcich miestach:

  1. Mierové námestie č. 940, Galanta – 2 ks
  2. Park pri Neogotickom kaštieli, ul. Parková, Galanta – 1 ks
  3. Nádvorie Neogotického kaštieľa, ul. Parková, Galanta – 2 ks
  4. Amfiteáter, Kpt. Nálepku, Galanta – 2 ks
  5. Štadión FC Slovan Galanta, Kpt. Nálepku 740/4, Galanta – 1 ks
  6. Mestský úrad, Mierové nám. č. 940, Galanta – 3 ks

Udržateľnosť projektu bude minimálne 5 rokov

Mesto Galanta, ktoré je prijímateľom realizácie projektu pozostávajúceho zo zriadenia prístupových bodov, získalo na toto zriadenie nenávratný finančný príspevok. Ten je vo výške 14 249,97 eur a spolufinancovať bude projekt vo výške 5 % z celkových oprávnených výdavkov projektu. Po nainštalovaní a sprevádzkovaní všetkých WiFi prístupových bodov sa mesto týmto pádom zaviazalo zabezpečiť udržateľnosť projektu minimálne 5 rokov.

Spomínaná čiastka má pokrývať všetky finančné náklady, ktoré sú spojené so zabezpečením dostatočnej internetovej konektivity (min 30 Mbit/s), prevádzky a údržby všetkých zariadení. Takisto sa týka aj zásahov, ako sú opravy, či aktualizácie firmwaru. Mesto sa ďalej zaviazalo používať označenie siete (SSID) WiFi pre Teba a poskytovať internetovú konektivitu bezplatne všetkým občanom, ale aj návštevníkom mesta počas celého obdobia.

Ďalšie informácie o projekte alebo operačnom programe Integrovaná infraštruktúra nájdete na tomto webe. Webové sídlo riadiaceho orgánu je na tomto odkaze. Sídlom centrálneho koordinačného orgánu je tento portál.

zdroj: www.galanta.sk

Páči sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Peter Paška, galanta.sk
Zdieľať na Facebooku