08.12.2023, meniny má
3. novembra 2023

V našom meste sa zrealizovalo ošetrovanie stromov. Mesto chce predísť možnej hrozbe pre okoloidúcich

V našom meste sa zrealizovalo ošetrovanie stromov. Mesto chce predísť možnej hrozbe pre okoloidúcich
Zdroj: FB Mesto Sereď/ Unsplash.com
reklama
Každý strom je jedinečný ako svojim rastom, tak aj prostredím v ktorom sa nachádza. Strom je tiež živý organizmus, o ktorý je nevyhnutné sa starať. Odbornú starostlivosť o stromy je potrebné vykonávať s cieľom zabezpečiť a udržať ich estetické, ekologické a prevádzkové vlastnosti.

Mesto Sereď sa tejto problematike venuje systematicky, pričom na jeseň podľa odborného posudku zabezpečilo starostlivosť stromov v našom meste. Informácie prinieslo mesto Sereď na svojom Facebooku.

Tak ako aj ľudský organizmus starne, starne aj “telo” stromu

Aj o stromy, ako živé organizmy, sa treba starať. V dnešnej dobe, kedy dochádza k veľkým výkyvom počasia, zaznamenávajú sa obrovské nárazové vetry, nás dobieha aj vek stromov, ktoré môžu narušiť bezpečnosť.

Bezpečnosť vyše 50-ročných sofor japonských, ktoré zdobia centrum mesta, mesto preverilo akustickým tomografom, rezistografom, aj ťahovými skúškami.

Bezpečnosť je prvoradá

Na základe výsledkov meraní mesto v uplynulých dňoch doprialo aleji odborné ošetrenia. Vykonaný zdravotný a stabilizačný rez zabezpečí, aby koruny stromov ešte dlho plnili svoju funkciu a zároveň aby neboli hrozbou pre okoloidúcich či autá na priľahlom parkovisku.

reklama

Odborná spoločnosť ošetrila aj aleju agátov pri Lidli a predpripravila stanovištia pre budúce mladé stromy.

Zdroj: FB Mesto Sereď

Zdroj: FB Mesto Sereď

Zdroj: FB Mesto Sereď

Zdroje: FB Mesto Sereď
Zdieľať na Facebooku