28.01.2023, meniny má
1. januára 2023

V novom seriáli TV Markíza zahviezdi herečka Petra Dubayová zo Serede. V dobovom seriáli stvárni úlohu predavačky Evy

V novom seriáli TV Markíza zahviezdi herečka Petra Dubayová zo Serede. V dobovom seriáli stvárni úlohu predavačky Evy
Zdroj: dunaj.markiza.sk
reklama

Seredčanku Petru Dubayovú našim čitateľom už hádam ani nemusíme predstavovať. Mladá a talentovaná herečka je novou vychádzajúcou hviezdou a jej skvelé výkony sme mali možnosť vidieť už vo viacerých filmoch a seriáloch.

Najnovšie ju budeme môcť vidieť v novom seriáli Dunaj, k vašim službám, ktorý prichádza na obrazovky TV Markíza už 10. januára 2023. Petra v ňom stvárni úlohu temperamentnej Evy, ktorá pracuje ako predavačka na oddelení módy.

Stvárni jednu z hlavných postáv

Veľkolepý a výpravný dobový seriál bude sledovať strhujúce osudy ľudí, ktorých spája obchodný dom Dunaj. Príbeh sa odohráva v roku 1939, kedy tento obchodný dom patril k najmodernejším centrám nákupu a luxusu v našej krajine.

„Divákov a diváčky už začiatkom budúceho roka čaká nielen fascinujúca prehliadka dobových kostýmov, líčení, interiérov, rekvizít, ale hlavne strhujúci príbeh nabitý dramatickými zvratmi, emóciami a romantikou. To všetko v podaní hereckých legiend, ale aj mladých a talentovaných vychádzajúcich hviezd,“ prezradila programová riaditeľka skupiny Markíza Silvia Majeská.

reklama

Petra si v seriáli zahrá jednu z hlavných postáv – predavačku Evu, ktorá túži po kariére slávnej speváčky. Jej cestu za úspechom však skomplikujú city. Viac vám o svojej postave porozpráva Petra v nasledujúcom videu.

V hlavných úlohách sa taktiež predstavia herečky Kristína Svarinská a Lesana Krausková, ktoré stvárnia ďalšie dve predavačky. Príbehy postáv sa navyše odohrávajú na pozadí vyhlásenia Slovenského štátu a strachu z možnej vojny.

Zažiarila aj v muzikáloch

Petra je v súčasnosti študentkou herectva na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Nesmieme zabudnúť ani na jej spevácky talent, ktorým ohromila divákov v muzikálových úlohách Divadla Nová scéna, ako napríklad Šľahačková princezná, Bambuľka či Rasputin.

Naposledy sme písali o jej účinkovaní v seriáli Šťastná rybka, ktorý bol odvysielaný na TV JOJ. Mnohí ju však poznajú najmä z úspešnej slovenskej drámy Sviňa či z rozprávky Zakliata jaskyňa.

Poznať ju môžete aj zo slovenského dramatického seriálu Hniezdo, ktorý odvysielala stanica RTVS. Dokonca sa objavila aj v úvodnej časti prvej série britského seriálu Dracula, ktorý sa natáčal aj na Slovensku.

Zdroj: markiza.sk

Zdroje: mediaklik.sk, dunaj.markiza.sk
Zdieľať na Facebooku