19.05.2024, meniny má
5. mája 2024

V piatok odštartujú Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2024. Slovenská reprezentácia sa predstaví v prvom zápase proti Nemecku

V piatok odštartujú Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2024. Slovenská reprezentácia sa predstaví v prvom zápase proti Nemecku
Zdroj: rtvs.sk
reklama

Už len niekoľko hodín nás delí od začiatku Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Začiatok šampionátu je v piatok 10. mája 2024. Tento rok sa veľká športová udalosť bude odohrávať v susednej Českej republike. Veríme, že nielen my sme plní očakávaní, aké výkony naše mužstvo počas šampionátu predvedie.

Budete sledovať ich zápasy? Prečítajte si, kto bude našim súperom v základnej časti, aj prehľad časov zápasov slovenského tímu. Čaká nás jedna z najsledovanejších športových udalostí roka.

Majstrovstvá plné očakávaní

Na šampionáte sa už tradične predstaví 16 tímov, ktoré sú rozdelené do dvoch skupín na základe poradia rebríčka IIHF. V skupine A sa v Prahe predstavia nasledovné tímy:

  • Fínsko, Kanada, Švajčiarsko, Česko, Dánsko, Nórsko, Rakúsko a Veľká Británia.

V Skupine B, ktorej zápasy sa odohrajú v Ostrave, sa predstavia:

reklama
  • USA, Nemecko, Švédsko, Slovensko, Lotyšsko, Francúzsko, Kazachstan a Poľsko.

Štyri najlepšie umiestnené tímy z oboch skupín postúpia do štvrťfinále.

Zdroj: sportnet.sk

Všetky zápasy Slovenska na hokejových MS 2024 odvysiela naživo netradične kanál súkromnej televízie JOJ„Každý zápas slovenskej hokejovej reprezentácie budeme vysielať na hlavnej stanici TV JOJ, súbežne hrané stretnutie pražskej skupiny pôjde vždy na JOJ Šport. Keď nebudú hrať naši hokejisti, tak pražská skupina pobeží na JOJ Plus a ostravská na JOJ Šport,“ priblížil pre aktuality.sk moderátor JOJ ŠPORT Ladislav Fabo.

V každom z dvoch štúdií sa bude striedať trojica moderátorov. Tí budú rozoberať jednotlivé zápasy s expertami na slovo vzatými. Zápasy pražskej A skupiny budú rozoberať v bratislavskom štúdiu Rostislav Čada, Martin Kalináč, Tomáš Záborský, Peter Kúdelka, Marián Bezák a Rastislav Staňa.

Naopak priamo v Ostrave so skupinou B budú Jozef Stümpel, Ladislav Nagy, Branko Radivojevič, Rastislav Pavlikovský, Vladimír Vůjtek, Michal Hudec a Vladimír Országh. Medzi pražskou a ostravskou skupinou sa budú striedať Tomáš Surový a Rastislav Konečný.

Zdroje: sport.aktuality.sk, sportnet.sk
Zdieľať na Facebooku