20.06.2024, meniny má
12. septembra 2023

V Seredi môže vyrásť Lidl Čistinka – mestský park. Musíme však spojiť sily a zabojovať v hlasovaní

V Seredi môže vyrásť Lidl Čistinka – mestský park. Musíme však spojiť sily a zabojovať v hlasovaní
Zdroje: seredsity.sk/cistinka.lidl.sk
reklama

Spoločnosť Lidl sa dlhodobo snaží prispieť k spoločenskému rozvoju a podporuje zveľaďovanie komunít v mestách, kde má svoje predajne. Dokazuje to napríklad aj projektom ihrísk Žihadielko.

Ako veľká firma si Lidl zároveň uvedomuje zodpovednosť za planétu a životné prostredie, a preto chce robiť zmenu a ísť príkladom aj v tomto smere. Od roku 2022 tak spustil nový projekt Lidl Čistinka.

Čo je Lidl Čistinka?

Lidl Čistinka, mestský park, čo svet nevidel. Týmto projektom prináša Lidl do miest príjemné miesto na trávenie času, kde sa ľudia radi stretávajú, kde sa miešajú generácie a kde je nielen dostatok zelene, ale aj zábavy pre všetkých.

Ide o mestský park tvorený zo štyroch prepojených modulov. Hlavná myšlienka spočíva v základnom „štvorci“ s rozmerom 12 × 12m a 15 × 15m a variabilnom usporiadaní v akomkoľvek priestore s ohľadom na pozemok a lokalitu.

reklama

Každý modul má svoju funkciu a charakter a spolu tvoria kompaktnú zónu, ktorá nesie názov Lidl Čistinka. Takto vyskladaný mestský park dokáže pokryť potreby každého obyvateľa a užívateľa verejného priestoru.

Na Lidl Čistinke nájdete priestor aj pre šport, ale aj oddych. Všetky štyri moduly sú navrhnuté tak, aby tvorili jednotný celok. Celkovú atmosféru mestského parku dotvára aj pestrá zeleň, ktorá patrí k základným zložkám vytvárajúcim priaznivé podmienky pre život v meste. Práve zeleň zjednocuje celý priestor Lidl Čistinky a prirodzene ho prepája.

Zdroj: cistinka.lidl.sk

Vyhrajme pre Sereď Lidl Čistinku

Hlasovanie v druhom ročníku súťaže o Lidl Čistinku bolo spustené v pondelok 11. septembra 2023. Sereď môžeme hlasovaním podporiť až do 22. októbra 2023.

O Lidl Čistinku bude spolu „bojovať“ 68 miest, obcí a mestských častí v piatich kategóriách. O výhercoch piatich mestských parkov rozhodne široká verejnosť, ktorá môže hlasovať prostredníctvom webovej stránky cistinka.lidl.sk.

Každý hlasujúci môže odovzdať max. jeden hlas v jeden kalendárny deň. Hlasovať môže len registrovaný hlasujúci, a to prostredníctvom webovej stránky.

Všetky informácie potrebné k registrácii a ku každodennému hlasovaniu nájdete na webovej stránke súťaže cistinka.lidl.sk.

Zdroj: cistinka.lidl.sk

Moduly Lidl Čistinky

Zábava aj pre najmenších na Lidl Čistinke

Tento modul má rozmer 12 × 12 m a bude slúžiť ako hracia plocha pre najmenšie deti. Uprostred zelene bude vsadené detské ihrisko so šmykľavkou a hojdačkou, obklopené možnosťou na sedenie.

Grilovačka pre všetkých na Lidl Čistinke

Modul s rozmerom 12 × 12 m, pre ktorý je charakteristické ohnisko a príjemné posedenie v altáne. Sú tu priestranné stoly a sedenie v tesnej blízkosti dvoch ohnísk, kde sa dá pripraviť grilovačka či už vo dvojici, alebo aj s celou rodinou a kamarátmi.

Cvičím, cvičíš, cvičíme na Lidl Čistinke

Tento modul je jeden z dvoch, ktoré sa zaraďujú k športovým plochám. V priestore 12 × 12 m sa nachádzajú prvky pre vonkajší workout na posilňovanie rôznych partií tela. V blízkosti samotného workoutu sa nachádza lavička a na oddych sa dá využiť aj múrik.

Najlepšie športové výkony na Lidl Čistinke

Druhá, väčšia športová plocha, má rozmer 15 × 15 m, a to kvôli ploche veľkého multifunkčného ihriska. Na ihrisku sú basketbalové koše, bránky na futbal aj pre iné loptové hry, a kto by chcel, môže si zahrať stolný tenis na neďalekom stole.

Tak ako, Seredčania. Spojíme sa opäť ako pred rokmi, keď sme vyhrali pre naše mesto ihrisko Žihadielko? Myslíme si, že Lidl Čistinku by si Sereď zaslúžila a určite by bola aj plnohodnotne využívaná.

Zdroj: cistinka.lidl.sk

Zdroj: cistinka.lidl.sk

Zdroj: cistinka.lidl.sk

Zdroj: cistinka.lidl.sk

Zdroj: cistinka.lidl.sk

Zdroj: cistinka.lidl.sk

Zdroj: cistinka.lidl.sk

Zdieľať na Facebooku