05.03.2021, meniny má
20. januára 2021

V Seredi pribudli ďalšie dve odberné miesta. Prihlásiť sa môžete online na presne stanovený čas

V Seredi pribudli ďalšie dve odberné miesta. Prihlásiť sa môžete online na presne stanovený čas
Zdroj: aktuality.sk/rtvkrea.sk
reklama

O online prihlasovaní na antigénové celoplošné testovanie, ktoré v Seredi prebehne už tento víkend, sme vás informovali v predchádzajúcom článku. Seredčania neváhali využiť možnosť registrácie na presne stanovený čas, pretože boli všetky termíny rezervované v priebehu 20 hodín.

Na testovanie sa môžete prihlásiť online

Mesto sa rozhodlo spustiť ďalšie dve odberné miesta, na ktorých sa vyhnete čakaniu v rade, keďže je tu opäť možnosť rezervácie. Informáciu priniesli seredskenovinky.sk.

Jedným z nich je Denné centrum pre seniorov na Jesenského ulici, na ktoré sa môžete prihlásiť na tomto odkaze. Ďalším odberným miestom bude Mestský úrad, no rezervácia je určená len na nedeľu. Prihlasovací formulár nájdete na tomto odkaze.

Na jednom odbernom mieste budú traja zdravotníci a traja administratívni pracovníci. Všetci budú v predstihu pretestovaní. Mesto momentálne rokuje ohľadom dodávky antigénových testov.

Zaregistrovať sa môže iba osoba, ktorá má trvalý pobyt v meste Sereď. Po vyplnení formuláru vám na emailovú adresu príde potvrdzovací email. Na jeden termín sa môže prihlásiť len jedna osoba. Kompletný návod nájdete v tomto článku.

Pribudli nové voľné miesta

Zároveň začal Krízový štáb s kontrolou zoznamov rezervácií. „Nájdu sa aj duplicitné rezervácie na jednom či dokonca viacerých odberných miestach. Dôvodom mohla byť aj netrpezlivosť oneskorením doručenia emailu potvrdenia o rezervácii,“ konštatuje Tibor Krajčovič, prednosta mestského úradu Sereď.

Dnes, v stredu 20. januára, preto pribudnú voľné miesta už aj na komplet rezervovaných odberných miestach ako nové termíny a kontrolovať sa bude aj naďalej.

„S možnosťou rezervácie sme chceli dosiahnuť rozloženie ľudí na odberné miesta na oba dni, a tým zabrániť návalom ľudí v sobotu po spustení testovania,“ vysvetlil Krajčovič.

Je potrebné prísť načas

Krízový štáb upozorňuje, že na odberných miestach s rezerváciou (okrem štadióna) budú obyvatelia volaní podľa zoznamov rezervácie a nie podľa toho, ako budú stáť v rade.

Pre tých, čo sa nestihnú dať testovať do nedele, bude stále možnosť dať sa testovať od pondelka 25. januára na Kasárenskej ulici, alebo u zamestnávateľov. „Vieme o zamestnávateľoch, čo testovanie pre svojich zamestnancov chystajú alebo už aj realizovali,“ uzavrel Krajčovič.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku