23.07.2024, meniny má
30. januára 2019

V Seredi sa vďaka hádzanej a dobrým ľuďom pomohlo malej Alžbetke sumou 4 000 eur

reklama

Charitatívno-exhibičný turnaj, ktorý už po tretíkrát organizovala HK Slávia Sereď, bol krásnou ukážkou toho, ako si v našom regióne dokážeme navzájom pomáhať. Podujatie sa konalo v sobotu 26. januára v športovej hale na Obchodnej akadémii v Seredi.

Dôvodom, prečo sa na turnaji zišlo množstvo ľudí, bola pomoc pre malú Alžbetku. Celé podujatie sprevádzala priateľská až rodinná atmosféra, ktorá vás jednoducho nútila sa usmievať. Motto akcie “Hráme srdcom – Prihraj Alžbetke pomoc” sa do bodky naplnilo.

Šport v rôznych podobách

Diváci si mohli vychutnať exhibičné zápasy v hádzanej, v ktorých išlo primárne o zábavu a pobavenie divákov. Tento charitatívny turnaj prišli podporiť družstvá zo Senca, Lehníc a Šale, za čo im ďakujeme.

Okrem hádzanej mohli diváci vidieť aj vystúpenie tanečníčok z tanečnej školy Johnyho Perfekta – Life is perfect. Svoje tvrdé údery predviedli boxeristi z Bulldog Boxing Clubu Sereď.

reklama

Hlavnou športovou a hádzanárskou hviezdou turnaja bol Andrej Petro, slovenský reprezentant a účastník majstrovstiev sveta a Európy v hádzanej. Do nášho mesta zavítal jeden z najlepších slovenských hádzanárov, ktorý si už dlhé roky drží miesto v stabilnej zostave slovenskej reprezentácie. Andrej má za sebou naozaj bohatú športovú kariéru. Počas nej hral za tímy zo Slovenska, Francúzska, Švajčiarska, Maďarska a Nemecka. Momentálne hráva za svoj domáci klub HKM Šaľa.

Pomoc pre Alžbetku

Alžbetka Kižnanská je roztomilé štvorročné dievčatko, ktoré to nemalo počas svojho života ľahké. Za svoj krátky život si prešla mnohými prekážkami, o ktorých si môžete prečítať v našom staršom článku. Alžbetka je však veľká bojovníčka a nepozná slovo vzdať sa.

Počas turnaja sa podarilo vyzbierať nádherných 3 482 eur, za čo patrí obrovská vďaka všetkým zúčastneným. O veľmi pekné gesto sa postarala rodina Mališových, ktorý túto sumu zaokrúhlili na sumu 4 000 eur. Tá bude použitá na špeciálne rehabilitácie a cvičenia pre Alžbetku, ktorých financovanie je pre mladú rodinu veľmi náročné.

Zaujímavou časťou turnaja bola dražba dresu Andreja Petra. Vydražená suma sa vďaka neustálemu prihadzovaniu dostala na číslo 350 eur. Dres tak putoval do rúk Erika Tibenského, ktorý sa postaral tiež o krásne gesto, keď vydražený dres venoval Alžbetke na pamiatku.

Musíme uznať, že takéto akcie majú naozaj zmysel. Je naozaj fascinujúce, ako sa vedia počas jedného dňa spojiť toľkí ľudia do jedného úžasného kolektívu a pomôcť niekomu, kto si to naozaj zaslúži. Obrovské poďakovanie teda patrí nielen všetkým, ktorí prispeli Alžbetke, ale aj každému, kto sa podieľal na organizovaní tohto zmysluplného turnaja. HK Slávia, klobúk dole. Bolo to fantastické.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku