18.10.2021, meniny má
5. októbra 2021

V Seredi vznikol krásny hudobný videoklip k Medzinárodnému dňu kávy. Prekvapenie si pripravila obľúbená pražiareň Coffee Veronia

V Seredi vznikol krásny hudobný videoklip k Medzinárodnému dňu kávy. Prekvapenie si pripravila obľúbená pražiareň Coffee Veronia
Zdroj: Coffee Veronia/FB Coffee Veronia
reklama

Prvý október patrí nielen všetkým Arnoldom, ktorí v tento deň oslavujú meniny, ale aj obľúbenému nápoju, bez ktorého si mnohí z nás nevedia predstaviť poriadny ranný štart. Medzinárodný deň kávy vznikol na oslavu jej rozmanitosti a schopnosti spájať ľudí. Pri tejto príležitosti si pripravila obrovské prekvapenie aj seredská pražiareň Coffee Veronia, o ktorej sa dočítate viac v predchádzajúcom článku.

Pieseň v podaní hviezdneho tria

Medzinárodný deň kávy sa Coffee Veronia rozhodla osláviť poriadne, a to kávovou piesňou, ktorú nečakal hádam nikto z nás. Nesie ozaj veľkolepý názov –Kávová hymna. K piesni vznikol aj krásny hudobný videoklip, ktorého natáčanie prebiehalo aj v Zámockom a mestskom parku. Nakrúcanie skvelých záberov trvalo dva dni.

„Špeciálne poďakovanie patrí mestu Sereď, muzeálnej záhrade Mestského úradu mesta Sereď, CoffeeShopu Lucy, občianskemu združeniu Nikolka o.z. a všetkým dobrovoľníkom, ktorí s nami zvládli dva dni natáčania a vďaka nim má tento videoklip úžasnú rodinnú atmosféru,“ poďakovala pražiareň.

O vokály sa postaralo pop operné zoskupenie GIOIA v zložení Peter Ševčík, Matej Vaník a Martin Vetrák. Už od roku 2008 spájajú operný spev v štýle balcanto spolu s populárnou hudbou. Poznať ich môžete aj z televíznej show Česko Slovensko má talent, kde sa vo finále umiestnili na treťom mieste.

Zdravý štart do dňa

Podľa interez.sk má káva blahodarné účinky, pretože je plná antioxidantov. Chráni napríklad pred Parkinsonovou chorobou a taktiež jej vďačíme za príjemný pocit, ktorý vzniká zvýšením dopamínu v tele. Pozitívne účinky však prichádzajú pri správne zvolenej kvalitnej zrnkovej káve, so stredným stupňom praženia a šetrnou prípravou.

Kvalitnú kávu rozhodne nájdete v etablovanej pražiarni Coffee Veronia v Seredi, ktorá v roku 2005 prišla s vlastnou receptúrou zloženou zo šiestich arabík. Následne sa po veľkom úspechu začali produkovať odrodové kávy z 25 krajín.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Coffee Veronia, interez.sk
Zdieľať na Facebooku